Letnie Łyko, czyli nowa kolekcja polskiej lnianej marki

Łyko tworzy pościel i kimona ze specjalnie zmiękczanego lnu. Teraz zabiera nas w sam środek lata z najnowszą kolekcją ubrań.
.get_the_title().

ŁYKO to marka stworzona przez dwie fantastycznie uzupełniające się siostry – Helenę i Marię. Pierwsza ukończyła Szkołą Główną Handlową w Warszawie, druga obroniła dyplom na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W ŁYKO łączą siły.

Mieszkamy i tworzymy w Warszawie. Lubimy dobre, polskie wzornictwo i chcemy dać mu coś od siebie – mówią Helena i Maria.

ŁYKO powstało z myślą o produkcie trwałym i pięknym. To nie są sezonowe produkty. Pościele dla dorosłych i dzieci, tekstylia kuchenne i stołowe, kimona i ubrania z najnowszej kolekcji – wszystko to łączy len i autorskie kolory tworzone dla marki.

– W naszym odczuciu piękno tkwi w prostocie, a jakość w użytych materiałach. Dlatego wybieramy szlachetny len, w nowoczesnym zmiękczonym wydaniu i rezygnujemy ze wzorów. Walczymy z sezonowością produktów, zależy nam na tym by to, co tworzymy służyło latami – tłumaczą siostry.

Tym razem Helena i Maria zabierają nas w sam środek lata pachnącego malinami i czereśniami. Kolekcja LATO/SUMMER to oczywiście len, ale w nowym dla marki wydaniu. Znaleźć można w niej między innymi lniane koszulki zapinane na guziki z masy perłowej i z zaokrąglonym kołnierzykiem, proste sukienki wiązane na troczki, kopertowe spódnice regulowane za pomocą zewnętrznego wiązania na boku, czapeczki oraz t-shirty. Wszystkie produkty dostępne są w malowniczych kolorach ŁYKO – bursztynowym, granatowym, jasnoszarym i brudnym odcieniu różu. Len jest wspaniałą tkaniną o właściwościach termoregulacyjnych. Jest przewiewny i chłonie wilgoć, dzięki czemu w upalne dni skóra nie męczy się. Do tego jest niezwykle trwały! Kolekcja LATO/SUMMER jest subtelna i delikatna, ale potrafi zaskoczyć! Romantyczne kadry fotografki Justyny Mosski oddają atmosferę środka lata. Zdjęcia powstały na urokliwym Osiedlu Jazdów w Warszawie wśród gęstej roślinności i starych domków fińskich.

www.lykowarsaw.pl
www.instagram.com/lykowarsaw
www.facebook.com/lykowarsaw

Photo: Justyna Mosska
Models: Zuzanna Kofta, Zofia Kofta, Maria Oblicka
Location: Osiedle Jazdów, Warszawa

TU I TERAZ