Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Live streaming z życia uroczych zwierząt z całego świata urozmaici kolejny dzień kwarantanny

Koale, młode lamparty i pływające z wdziękiem meduzy to tylko część zwierząt, które możemy podglądać za pośrednictwem transmisji na żywo.
.get_the_title().

Pandemia koronawirusa doprowadziła do tymczasowego zamknięcia wielu instytucji ochrony zwierząt i ogrodów zoologicznych. Zalecane jest również praktykowanie dystansu społecznego, pozostając w domu, unikając tłumów oraz miejsc publicznych. Okazuje się jednak, że wciąż istnieje wiele sposobów na kontakt ze zwierzętami i przyrodą.

Kilka ogrodów zoologicznych i organizacji zajmujących się zwierzętami wprowadziło transmisje na żywo, które pokazują codzienne życie zwierząt.

1. Dwie urocze pandy

źródło: unsplash

Dzięki uprzejmości Smithsonian’s National Zoo w Waszyngtonie możemy podglądać pandy wielkie. Tian Tian i Mei Xiang żyją błogo, gryzą bambus, bawią się na drzewach i przewracają na trawie.

2. Młode koziołki

źródło: unsplash

Podpatrywanie życia młodych koziołków umożliwiła firma Beekman 1802, która posiada własną małą farmę i tworzy produkty do pielęgnacji skóry z użyciem świeżego mleka koziego.

Dzięki ich uprzejmości możecie zobaczyć nowe życie rosnące na farmie!

3. Meduzy

źródło: unsplash

Monterey Bay Aquarium w Kalifornii transmituje na żywo kojące meduzy. Na żywo można tam podglądać także inne gatunki.

Miłośnicy zwierząt mogą obserwować rekiny pływające wokół swojego siedliska lub podziwiać grupki pingwinów.

4. Młode pantery

źródło: unsplash

Australijskie Zoo Victoria przygotowało kilka kamer z możliwością podglądu on-line i zachęca do swojej akcji #AnimalsAtHome.

Do podejrzenia są m.in. młode śnieżne pantery zwane też śnieżnymi leopardami, zamieszkujące Melbourne Zoo i Werribee Open Range Zoo. Organizacja transmituje też życie żyraf, zebr, pingwinów i lwów.

5. Safari w domu

źródło: unsplash

Zoo Cincinnati co dzień za pośrednictwem Facebooka organizuje sesję „Home Safari” skierowaną w szczególności do dzieci.

W każdy dzień powszedni o godzinie 11:00 czasu polskiego opiekunowie zoo przedstawiają inne zwierzę.

Celem prezentacji jest przede wszystkim edukacja najmłodszych. Wszystkie filmy zostają potem opublikowane na stronie internetowej zoo i na ich kanale YouTube.

6. Pingwiny, małpy, niedźwiedzie polarne

źródło: unsplash

Od niedźwiedzi polarnych po małpy, żyrafy i koale – kamery na żywo w zoo w San Diego pokazują mnóstwo różnych zwierząt.

7. Ptaki

źródło: unsplash

National Park Service uruchomił kamery na żywo, które zapraszają widzów do oglądania bielików amerykańskich w Parku Narodowym Channel Islands u wybrzeży Kalifornii. Kamery zapewniają kameralny obraz zachowań lęgowych bielików.

8. Wilki

źródło: unsplash

International Wolf Center pomaga w przetrwaniu populacji wilków, ucząc o ich naturze, ich związku z dziką przyrodą i roli, jaką w ich przeszłości odegrał człowiek.

Oferuje także najbardziej aktualne i dokładne informacje o wilkach. Centrum mieści się w Ely w stanie Minnesota i w czasie pandemii pokazuje na żywo życie czterech swoich „ambasadorskich” wilków wędrujących po śnieżnym krajobrazie. Poznajcie Denali, Boltza, Axela i Graysona.

9. Hipopotamy

źródło: unsplash

Zoo w Memphis jest domem dla ponad 4,5 tys. zwierząt. Na czas kwarantanny pozwala nam podpatrzeć Binti i Splish, dwa urocze hipopotamy żyjące w Hippo Yard na terenie zoo. Hippo Cam dostępne jest tutaj.

10. Pieski

źródło: unsplash

Warrior Canine Connection, organizacja non-profit z siedzibą w Maryland, szkoli psy, aby wspierały rannych weteranów.

Organizacja charytatywna transmituje na żywo swoje przyszłe psy służbowe, a live streaming jest pełen uroczych szczeniaków.

Tekst: Marta Mankiewicz

TU I TERAZ