Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Łódź zorganizuje „Zielone Expo”!

O wyróżnieniu poinformowała właśnie prezydent miasta.
.get_the_title().

Pierwszy dzień wiosny okazał się dla Łodzi niezwykle szczęśliwy. Pomimo przegranej w zeszłorocznej rywalizacji o Expo 2022, władze miasta nie zaprzestały starań o promocję Łodzi na arenie międzynarodowej. Dzisiaj w Australii zapadła decyzja, dzięki której miasto zyskało prawo do organizacji „Zielonego Expo” w 2024 roku. O tym sukcesie poinformowała na Facebooku prezydent Hanna Zdanowska.

Expo Horticultural to cykl wystaw odbywających się od 1959 roku. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na miejskie tereny zielone, ich rozwój oraz rewitalizację. Impreza odbędzie się pod hasłem „Nature of the City – Natura Miasta”.

Tytuł ma zwrócić uwagę na fakt, że Łódź łączy w sobie zarówno miejsca do życia i pracy, jak również odpoczynku i aktywnej formy spędzania czasu.

Powierzchnia, na której odbędzie się Expo znajduje się w centrum miasta i liczy około 77 hektarów. Główne wydarzenia będą odbędą się w Parku 3 Maja oraz Baden Powella – dzięki ich rozbudowie ma powstać Centralny Park Miejski. Nie są jeszcze znane wszystkie szczegóły i założenia projektu, ale z pewnością w ciągu najbliższych dni pojawi się więcej informacji.

Organizacja imprezy to również szansa na rewitalizację pozostałych terenów zielonych. W planach jest m.in stworzenie nowych, niewielkich parków czy ogrodów tematycznych. Mimo że w mieście nie brakuje zieleni, z pewnością poczynione inwestycje podniosą jego atrakcyjność zarówno w oczach przyjezdnych, jak i samych mieszkańców. Może to być również świetna okazja, aby wreszcie zadać kłam stereotypowi szarej i smutnej Łodzi.

TU I TERAZ