Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

LPP, właściciel Reserved i Mohito przeznacza 1 mln złotych na zakup maseczek dla szpitali

Ruszyła właśnie akcja #ReservedForUs - razem dla służby zdrowia. LPP, właściciel marek Reserved, Mohito, House, Sinsay i Cropp kupuje maseczki dla personelu medycznego i lekarzy za 1 mln złotych. To nie wszystko! Reserved ruszyło z szyciem maseczek dla pracowników Szpitala Klinicznego w Gdańsku. Brawo!
.get_the_title().

Ruszyła właśnie akcja #ReservedForUs. Grupa LPP przeznaczyła 1 mln złotych na zakup maseczek, które na razie trafią do szpitali zakaźnych w Gdańsku i w Krakowie.

Zmaganie się z koronawirusem (COVID-19) to wspólny i zjednoczony wysiłek całego społeczeństwa.
Pracownicy służby zdrowia to bohaterowie, którzy każdego dnia dają z siebie wszystko w przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się i leczenia COVID-19. LPP podjęło decyzję o wsparciu codziennych zmagań lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. W tym celu postanowiło przeznaczyć 1 mln złotych na zakup maseczek dla szpitali zakaźnych w Gdańsku i Krakowie.

Pierwsza partia maseczek, ponad 3 tys. sztuk trafiła już dzisiaj do szpitala w Gdańsku, w którym znajdują się osoby zakażone koronawirusem z województwa pomorskiego.

Dzięki współpracy z partnerami z Chin, kolejne partie powinny dotrzeć już w przyszłym tygodniu. Firma nie wyklucza również dalszej pomocy w tym zakresie.

Marka Reserved rozpoczęła również akcję szycia maseczek ochronnych dla pracowników Szpitala Klinicznego w Gdańsku. Dynamicznie rosnące zapotrzebowanie, skłoniły do szybkiej reakcji i powołania w firmie wewnętrznego zespołu odpowiedzialnego za szycie bawełnianych maseczek dla kolejnych potrzebujących. Pierwsza partia 300 sztuk bawełnianych maseczek trafiła wczoraj do niemedycznego personelu z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W akcji uczestniczą również marki House i Mohito szyjąc te same środki ochrony dla personelu Szpitala w Prokocimiu

Produkcja maseczek już się rozpoczęła.  Szyte są u nas na Łąkowej w kwaterze głównej. Ile ich będzie? Tyle, ile potrzeba. Zbieramy zamówienie od szpitali i działamy – mówi Rafał Gruszkiewicz, Kierownik ds. komunikacji Digital & PR w Reserved. – Jesteśmy w kontakcie z lekarzami ze Szpitala Klinicznego w Gdańsku, dla których liczy się każda maska. Te, które szyjemy są dedykowane personelowi niemedycznemu szpitala. Dla personelu medycznego przeznaczone są maski, które już kupiliśmy za kwotę 1 mln zł – tłumaczy Gruszkiewicz.

Będziemy się starali szyć maski także dla personelu medycznego. Problemem są materiały. Tylko placówki medyczne lub specjalistyczne zakłady produkcji materiałów medycznych są uprawnione do zakupu materiałów atestowanych medycznie. My takich jeszcze nie posiadamy, dlatego szyjemy maski dla personelu niemedycznego, który także ich bardzo potrzebuje. Jesteśmy w kontakcie ze szpitalami, które szukają możliwości i mamy nadzieję, że niebawem przekażą nam materiały z trójwarstwowej fizeliny medycznej, żebyśmy mogli szyć także dla lekarzy, pielęgniarek, i ratowników. Sytuacja jest rozwojowa. Zrobimy wszystko, żeby pomóc – tłumaczy Rafał Gruszkiewicz.

LPP nie wyklucza dalszych działań i współpracy z innymi szpitalami.

Współpracujemy z KPRM nad wsparciem rządu RP w zakupie środków ochronnych dla służby zdrowia, takich jak kombinezony, maski, środki do dezynfekcji czy termometry. Wspieramy również dzieci z zaprzyjaźnionych domów dla dzieci oraz dom seniora z Dolnego Miasta w Gdańsku – informuje Sławomir Ronkowski, dyrektor komunikacji LPP.

Reserved przekaże także 10% ze sprzedaży każdego produktu z Joyful #EcoAware, specjalnej kolekcji stworzonej z materiałów recyklingowych i organicznych, na pomoc szpitalnym placówkom zakaźnym w Gdańsku i Krakowie. Pomimo trudnej sytuacji, w której znalazło się całe społeczeństwo, działania pod hasłem #ReservedForUs mają na celu zapewnienie potrzebnych środków dla służby zdrowia do powstrzymania rozwoju koronawirusa.


Więcej informacji o #ReservedForUS

TU I TERAZ