Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ludzie odwołują swoje zamówienia na Teslę. Powód? Poirytowanie osobą Elona Muska

Kontrowersje wywoływane przez miliardera mają bezpośrednie przełożenie na rynkowe straty firmy.
.get_the_title().

Wartość akcji Tesli spadła od początku 2022 roku o ponad 60 proc. Obok rynkowego kryzysu duży wpływ miały też na to kontrowersyjne zachowania Elona Muska: od banowania dziennikarzy, przez transfobiczne wypowiedzi, po szerzenie dezinformacji. W poniedziałek 19 grudnia, po fatalnym weekendzie, ranking Tesli na Wall Street znów się obniżył. W efekcie problem z marką mają już nie tylko coraz bardziej zniechęceni inwestorzy, ale też klienci.

Według serwisu CNET coraz więcej osób decyduje się ostatnio na anulowanie swojego zamówienia lub wybór pojazdu od konkurencji.

Jeden z rozmówców portalu – dyrektor technologiczny w jednej z dużych firm, posiadający model S, stwierdził bez ogródek: ’Osobowość Muska absolutnie zatapia markę Tesla. (…) Nie mogę się doczekać dalszego funkcjonowania już bez Elona w moim życiu’.

Czy cokolwiek zmieni tu fakt, że Musk szuka aktualnie dyrektora generalnego, który odciąży go od pełni odpowiedzialności za Twittera? Tesla wciąż ma oczywiście dość silną rynkową pozycję, w tym przewagę nad konkurencją w zakresie pojazdów elektrycznych, jednak wizerunkowo ostatni okres był po prostu fatalny.

W ostatnich dniach Musk oficjalnie zapewnił pracowników, że zupełnie nie powinni się przejmować aktualnymi problemami firmy.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: Reuters

TU I TERAZ