Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mamy trailer „Króla lwa” z „Can You Feel The Love Tonight” w wykonaniu Beyonce i Childisha Gambino. Wrażenia? Nie stwierdzono profanacji, protestów nie będzie

Twórcy nowego „Króla lwa” pewnie ze względu na klauzulę sumienia przeżywali katusze ustalając, czy wolno tknąć tę piosenkę, czy lepiej poprosić Sir Eltona Johna, żeby zagrał to jeszcze raz. Jak się jednak wyciągnie najcięższe działo, czyli Beyonce to wszystko wolno!
.get_the_title().

Są takie utwory, które wszyscy potrafimy odgadnąć po jednej nutce. Idealne na pierwszy taniec młodej pary i na wieczorek z karaoke. Choć podczas tych wieczorków nie mamy nic przeciwko śpiewaniu ich w polskiej wersji językowej, której słowa plus nasze wykonanie są kwintesencją zjawiska cringe’u, to niech no tylko ktoś spróbuje zrobić jakiś cover!

Oburzenie, protesty i liczne przypadki krwawienia z uszu gwarantowane!

via GIPHY

„Can You Feel the Love Tonight” należy do tej właśnie kategorii utworów. Tymczasem wiadomo było, że w nowej wersji „Króla lwa” nie mogło go zabraknąć. Póki co przyjmowana ze sporym entuzjazmem produkcja mogłaby się na tym totalnie wyłożyć. Wszystko wskazuje jednak na to, że nic takiego nie będzie miało miejsca.

Próbki nagrania możemy wysłuchać w najnowszym trailerze tego filmu.

Choć to raptem 30 sekund piosenki, to zakładając, że w jego dalszej części nie nastąpi nagła zmiana beatu, możemy być pewni, że ten utwór powróci na fale rozgłośni radiowych, a może nawet szczyty list przebojów.

Ale chyba nie mogło być inaczej, bo hit wykonuje sama Queen B, która w animacji dubbinguje Nalę, a wtóruje jej Childish Gambino, czyli podkładający głos Simbie Donald Glover. Po pierwszym odsłuchu tę wersję można uznać za bardzo poprawną i na wskroś „disneyowską”, bo dość bezpieczną.

Obstawiamy, że Gambino i Beyonce nie mieli tu dużego pola do improwizacji, ale najważniejsze, że wnieśli w nią kluczowy wkład artystyczny, czyli swoje głosy.

via GIPHY

Ta piosenka znajdzie się oczywiście na oficjalnym soundtracku produkcji. Poza nią ma się na nim znaleźć jeszcze 18 utworów, głównie kompozycje Hansa Zimmera, ale znalazło się też tam miejsce dla wykonawcy pierwszej wersji „Can You Feel The Love Tonight?” – Eltona Johna. Zaśpiewa on całkiem nowy utwór pt. „Never too late”. Tymczasem do premiery obrazu pozostało już naprawdę niewiele czasu – film trafi na ekrany kin w połowie lipca. Wybieracie się?

Zdjęcie główne: Disney
Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ