Marina Abramović w Polsce! W marcu 2019 zobaczycie retrospektywę artystki

Marina Abramović osobiście pojawi się na wernisażu 8 marca w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, aby otworzyć swoją retrospektywną wystawę.
.get_the_title().

W tym roku w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu mogliście obejrzeć największą europejską wystawę jednego z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich reżyserów – Davida Lyncha. W przyszłym zobaczycie retrospektywną wystawę wybitnej artystki i performerki, której prace mają ogromny wpływ na świat sztuki współczesnej – Mariny Abramović.

Wystawa „Do czysta”/„The Cleaner”  będzie największą retrospektywą Mariny Abramović w Europie.

Toruńska ekspozycja zostanie zrealizowana we współpracy z Moderna Museet w Sztokholmie, Muzeum Sztuki Współczesnej Louisiana w Humlebæk i Bundeskunsthalle w Bonn. Na wystawie obejrzycie około 120 dzieł artystki – od prac z lat 60. po współczesne. Zobaczycie obrazy, rysunki, rzeźby, fotografie, filmy oraz niektóre zrekonstruowane akcje performatywne Abramović.

Marina Abramovic The Cleaner CSW Torun
fot. materiały CSW Toruń

Międzynarodowy projekt „The Cleaner” pozwoli europejskiej publiczności zapoznać się z przekrojem twórczości Abramović, wziąć aktywny udział w proponowanych przez nią działaniach, a młodym twórcom umożliwi unikalne szkolenie artystyczne i pracę z lokalnymi społecznościami.

Wystawa „Do czysta” potrwa od  8 marca do 11 sierpnia 2019 roku.
Wernisaż zaplanowano w piątek 8 marca o godz. 19.00.

TU I TERAZ