Rasistowska przeróbka zdjęcia księcia i Meghan Markle powodem banu polityka na Twitterze

Politykowi nie przypadły do gustu ostatnie ustalenia naukowców związane z najstarszym ludzkim szkieletem znalezionym na terenie Wielkiej Brytanii.
.get_the_title().

Amerykański polityk Paul Nehlen, senator reprezentujący stan Wisconsin z ramienia Republikanów, umieścił na Twitterze rasistowską przeróbkę fotografii przedstawiającej księcia Harry’ego i Meghan Markle. Na twarz wybranki księcia nałożony jest wizerunek Człowiek z Cheddar – to nazwa najstarszego ludzkiego szkieletu znalezionego na terenie Wielkiej Brytanii. Ostatnio naukowcy przebadali DNA szczątków liczących sobie aż 10 tys. lat i zrekonstruowali jego twarz.

Nieoczekiwanie okazało się, że Człowiek z Cheddar miał ciemną skórę i niebieskie oczy, co oznacza, że jasna cera wykształciła się na terenie Wysp Brytyjskich później niż zwykło się dotychczas uważać.

źródło: qz

Kochanie, czy ten krawat sprawia, że moja twarz wygląda blado? – głosi podpis pod zamieszczoną przez polityka przeróbką zdjęcia. Tweet Nehlena od razu został skrytykowany, między innymi przez aktora Patricka J. Adamsa, który spotkał się z Meghan Markle na planie serialu „Suits”. Z kolei senator bronił swoich racji, tłumacząc, że wrzucił zdjęcie, aby zaprotestować przeciwko artykułom, które podpierają się nauką, pisząc o tym, że biała rasa nigdy nie istniała lub zanika.

Meghan Markle

Tłumaczenia polityka nie przekonały jednak samego Twittera, który w poniedziałek ogłosił, że na stałe banuje Nehlena z powodu powtarzającego się łamania regulaminu.

Źródło: Huffington Post

Tekst: MB

TU I TERAZ