Meta szykuje się do masowych zwolnień

Firma zarządzająca Facebookiem, Instagramem i WhatsAppem bardzo słabo radziła sobie w trzecim kwartale roku.
.get_the_title().

Meta zatrudnia aktualnie na całym świecie ok. 87 tys. pracowników. Ciągły rozrost personelu najprawdopodobniej dobiegł właśnie końca.

Według przecieków jeszcze w tym tygodniu firma ogłosi znaczącą redukcję zatrudnienia – największą w dotychczasowej 18-letniej historii (uwzględniającej jeszcze prosperowanie jako Facebook, Inc.).

Wiąże się to między innymi z globalnym kryzysem ekonomicznym, znacznie mniejszą hojnością reklamodawców, rozczarowaniem wynikami finansowymi w trzecim kwartale, jak i spadającą wiarygodnością w oczach inwestorów.

Nie pomaga też konkurencja ze strony TikToka czy obawy o ogromną skalę wydatków związanych z metaverse. Mark Zuckerberg powiedział zresztą wprost, że w 2023 roku Meta pod względem wielkości będzie firmą podobną jak dotychczas, a być może nawet nieco mniejszą.

Wpisuje się to w ogólny trend redukcji zatrudnienia przez rynkowych gigantów.

Przypomnijmy, że niedawno falę zwolnień zapowiedziały Stripe i Lyft, przejęty przez Elona Muska Twitter pożegnał ok 7,5 tys. pracowników, zaś Amazon zamroził rekrutację w biurach.

Wartość Meta spadła aktualnie do 600 mld dolarów, zaś Zuckerberg, chcąc zapewne uspokoić nieco sytuację, zapowiada, że ukierunkowanie na metaverse zacznie przynosić wymierne rezultaty za około… 10 lat.

Tekst: WM
Źródło zdjęcia głównego: Sky News

TU I TERAZ