Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mężczyzna aresztowany za zjedzenie śniadania z kobietą

Sytuacja miała miejsce w Arabii Saudyjskiej, która w ostatnim roku przeprowadziła szereg równościowych reform.
.get_the_title().

Obywatel Egiptu pracujący w hotelu w Arabii Saudyjskiej został aresztowany po tym, jak umieścił w internecie nagranie, na którym je śniadanie w towarzystwie koleżanki z pracy.

Kobieta odziana w nikab macha do kamery, a pod koniec 30-sekundowego filmu zdaje się karmić mężczyznę.

Nagranie wywołało oburzenie, bo w Arabii Saudyjskiej obowiązuje segregacja kobiet i mężczyzn w miejscach pracy. Dlatego też bohaterowie filmu powinni spożywać posiłki w osobnych pomieszczeniach. Saudyjkom przy wykonywaniu wielu zajęć – także przy pracy – często musi towarzyszyć męski opiekun, który często należy do rodziny.

Saudyjskie ministerstwo pracy uznało, że zamieszczony przez Egipcjanina film jest obraźliwy, a mężczyzna został aresztowany.

Dodatkowo właściciel hotelu został wezwany do przestrzegania przepisów związanych z segregacją płciową.

Wiele pisaliśmy szeregu zmian zachodzących w Arabii Saudyjskiej na przestrzeni ostatniego roku – najważniejszą z nich jest dopuszczenie kobiet do prowadzenia pojazdów, dopuszczono także do organizowania koncertów dla obu płci, a do kraju po 35 latach wróciły kina. Incydent z udziałem Egipcjanina może być jednak dowodem na to, że nie tak łatwo jest wpłynąć na zmianę konserwatywnej tradycji.

Źródło: The Guardian

TU I TERAZ