Miasteczko Winden powraca – pojawił się zwiastun finałowego sezonu „Dark”

Premiera trzeciej części kultowego niemieckiego serialu sci-fi, która zapowiada się jeszcze bardziej tajemniczo od poprzednich, odbędzie się już w czerwcu na platformie Netflix.
.get_the_title().

„Dark” to pierwszy niemieckojęzyczny serial, który pojawił się na platformie Netflix. Skradł serca zarówno widzów, jak i krytyków na całym świecie, a do tego został jednym z największych hitów streamingowego giganta. Potwierdzeniem tego jest choćby ostatni ranking najlepszych oryginalnych seriali Netfliksa, stworzony przez filmowy portal Rotten Tomatoes, w którym „Dark” zdobył najwięcej głosów widzów (oddano ich ponad 2,5 mln), wygrywając z takimi tytułami, jak „Czarne lustro”, „Stranger Things” czy „The Crown”.

Co złożyło się na tak wielki sukces produkcji, za którą odpowiada Baran bo Odar i Jantje Friese?

Mroczny klimat, trzymająca w napięciu muzyka, zaskakujące zwroty akcji, podróże w czasie i liczne tajemnice, które skrywają jej bohaterowie.

Fabuła „Dark” skupia się na zaginięciu dwójki małych dzieci, które wydobywa na światło dzienne sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wydarzenia przybierają nadprzyrodzony obrót, a na ich bieg mają wpływ wypadki, które miały miejsce w miasteczku Winden trzydzieści lat wcześniej, czyli w roku w 1986. Trzeba przyznać, że po wydanych do tej pory dwóch sezonach trudno byłoby odgadnąć, co czeka widzów w najnowszej, a zarazem ostatniej części niemieckiej sagi.

Owiany tajemnicą pozostaje również sam zwiastun, z którego dowiadujemy się m.in, że „koniec to początek, a początek to koniec.”

Czy pętla w końcu zostanie przerwana? Przekonać będzie się można już 27 czerwca.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: „Dark – sezon 3 | Zapowiedź premiery | Netflix” / youtube.com

TU I TERAZ