Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Midsommar Festiwal – powitaj lato w Browarach Warszawskich

Tego lata nie może was zabraknąć w Browarach Warszawskich. Otwarcie sezonu już w weekend 24-26 czerwca. Midsommar Festiwal to aż 60 godzin atrakcji, wydarzeń, magicznego klimatu, doskonałej atmosfery i festiwalowych setów, które przygotowała każda browarowa restauracja.

Browary Warszawskie są jednym z najbardziej spektakularnych przykładów rewitalizacji w stolicy. W 1846 roku, czyli ponad 170 lat temu, w kwartale miasta wyznaczonym od południa ul. Grzybowską, a od północy ul. Krochmalną powstał Browar Haberbuscha i Schielego. Był to wówczas największy i najlepiej wyposażony browar miejski w całym Królestwie Polskim, a do tego rozrastał się w imponującym tempie. Działał aż do II wojny światowej, a w czasach PRL-u budynek pełnił najróżniejsze funkcje – przez moment produkowano tu nawet coca-colę, a dokładniej wyprodukowano tu pierwszą butelkę Coca-Coli! W końcu zakłady produkcyjne się zamknęły, a budynek przez jakiś czas stał pusty. Nowy rozdział w jego historii rozpoczął się w ubiegłym roku, gdy za sprawą Browarów dokonała się największa warszawska rewitalizacja. Wówczas Browary Warszawskie otworzyły swe progi na nowo. Dziś tętnią życiem i przyciągają spragnionych atrakcji warszawiaków i nie tylko. Jakie atrakcje czekają na was w samym sercu Woli tego lata? Przygotujcie się na moc wydarzeń!

Przywitajcie lato w Browarach Warszawskich.

Midsommar Festiwal, czyli pyszny początek wakacji

Tradycyjnie lato rozpoczyna się od nocy świętojańskiej zwanej też nocą Kupały. To święto przesilenia letniego, które obchodzone jest w najkrótszą noc w roku. W Browarach Warszawskich świętowanie rozpoczęcia nowej pory roku trwać będzie jednak aż dwie doby! Midsommar Festiwal, bo o nim mowa, odbędzie się w weekend 24-26 czerwca. Organizatorzy obiecują aż 60 godzin atrakcji.

Czego się spodziewać? Przede wszystkim pyszności, bo w centrum Midsommar znajduje się wspólne biesiadowanie. Szefowie kuchni z mieszczących się w Browarach Warszawskich lokali zaprezentują swoje popisowe dania w nowej odsłonie, opracowanej specjalnie z myślą o wydarzeniu. Będą też wyjątkowe festiwalowe sety – do złapania tylko podczas Midsommar! Szykujcie się więc na temaki (handrolle) od Japonki, crepes bretonnes w wydaniu Paradoxu, flambirowaną kaczkę z jabłkami od Gastronomji, precle z sosami od Nine’s Restaurant & Sports Bar, paellę od Sobremesa Tapas Bar i masę innych jedzeniowych niespodzianek przygotowanych przez restauracje z Browarów Warszawskich. A najlepsze jest to, że nie będziecie musieli się ograniczać. Dania przygotowane zostaną tak, by pozwolić wam na mobilność – będziecie mogli złapać je w dłoń i wyruszyć do kolejnej restauracji po kolejne przysmaki. Ale czym byłaby biesiada bez czegoś do picia? No właśnie. Dlatego też festiwalowym setom towarzyszyć będą koktajle – dostaniecie je w prezencie lub w promocyjnej cenie.

Latem jedzenie najlepiej smakuje pod chmurką. Browary Warszawskie doskonale o tym wiedzą, dlatego festiwalowymi setami będziecie się mogli delektować nie tylko w restauracyjnych ogródkach, ale i na leżakach w Ogrodzie Centralnym czy na Dziedzińcu Laboratorium. Przed restauracjami pojawią się wspólne stoły, zaaranżowane tak, by biesiadowanie było jak najprzyjemniejsze – staną na nich między innymi lampiony i polne kwiaty. Z kolei rosnące na terenie Browarów Warszawskich drzewa przyozdobione zostaną wielokolorowymi wstążkami, które będą potęgować wyjątkową atmosferę nocy świętojańskiej i z pewnością staną się świetnym tłem do pamiątkowych zdjęć.

Midsommar Festiwal to aż 60 godzin atrakcji!

Ale Midsommar Festiwal to nie tylko trzydniowa biesiada. Browary Warszawskie przygotowały na ten weekend również multum innych atrakcji, także każdy znajdzie tu coś dla siebie. Będziecie więc mogli zawitać do strefy wróżb, gdzie poznacie swoją przyszłość i zapytać karty Tarota o to, co was czeka. Jeśli od zaglądania w przyszłość wolicie oglądanie, to z pewnością przypadną wam do gustu pokazy ognia lub pokazy tańca słowiańskiego, a także kino letnie, które zawsze wspaniale osładza wakacyjny czas. Będą także warsztaty: florystyczne, podczas których nauczycie się plecenia wianków z polnych kwiatów, oraz coś specjalnie dla dzieci, czyli warsztaty kuchni molekularnej. Tylko pamiętajcie, że wcześniej należy się na nie zapisać! Do tego serwis rowerowy, power yoga czy lekcje gotowania. Czyli weekend pełen najróżniejszych atrakcji!

Całkiem wyjątkowe będą także festiwalowe naklejki, czyli kolejny nieodłączny element lata. Te, które otrzymacie w Browarach Warszawskich, będą prawdziwymi naklejkami mocy, które spełnią wasze świętojańskie życzenia. Nie wierzycie? Z pewnością się o tym przekonacie, gdy zakupicie festiwalowe sety, dzięki nim otrzymacie naklejkę, która uprawnia do zniżek na małe co nieco! A dodatkowo na każdego z Was będą czekać festiwalowe prezenty – wianki, tatuaże czy bukiety – a także udział w warsztatach, na które zapiszecie się na facebookowym wydarzeniu.

Czego chcieć więcej? Chyba tylko tego, by pogoda dopisała, ale o to pod koniec czerwca możemy być spokojni. Zapamiętajcie więc datę Midsommar Festiwal (24-26 czerwca) i widzimy się w Browarach Warszawskich! Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Banner Image
Banner Image
Banner Image
źródło zdjęć: Browary Warszawskie
Lipiec i sierpień w Browarach Warszawskich też będą pełne wydarzeń.

Lato w Browarach Warszawskich dopiero się zaczyna

Midsommar Festiwal to dopiero początek lata w Browarach Warszawskich. W najbliższych miesiącach spotka was tam masa różnorodnych atrakcji. Spodziewajcie się więc apetycznych festiwali poświęconych jedzeniu – szykują się kino letnie, joga na trawie, koncerty plus festiwale kulinarne o których będziemy na bieżąco informować na naszych kanałach. Za każdym razem należy się spodziewać bogatej oferty i masy oryginalnych smaków.

W lipcowe i sierpniowe weekendy w Browarach Warszawskich nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych – pojawi się strefa Roboty i Spółka, czy warsztaty upcyklingu. Nieco więksi będą się z kolei mogli zrelaksować na seansach kina letniego, gdzie prezentowane będą największe hollywoodzkie hity i podczas weekendowych śniadań i pikników w Ogrodzie Centralnym.

Lato to w Browarach Warszawskich także czas wydarzeń cyklicznych. W każdy poniedziałek odbywać się tu będzie stand-up, wtorek, czwartek i niedziela to czas na koncerty akustyczne, środa zarezerwowana jest na aktywności nieco bardziej swobodne, czyli jam session i open mic, w weekend wkroczycie z Warm-up party, a potem czeka was coś dla ducha, czyli inspirujące spotkania z Łukaszem Ostoją-Kasprzyckim. A i to jeszcze nie wszystko! Tak więc jednego możecie być pewni: tego lata warto będzie odwiedzić Browary Warszawskie.

Zdjęcia: Browary Warszawskie

Banner Image
Banner Image
Banner Image

TU I TERAZ