Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Mieszkanie samemu nigdy nie było tak bezpieczne! 4 gadżety, które sprawią, że poczujemy się lepiej chronieni

Gaz pieprzowy z obsługą przez Wi-Fi czy inteligentne zamki do drzwi? Jakie jeszcze gadżety mogą wpłynąć na jakość naszego życia w domowym zaciszu? Oto najlepsze nowinki do ochrony domu i samego siebie, dedykowane w szczególności osobom mieszkających samotnie.
.get_the_title().

Wzrost zainteresowania seryjnymi mordercami i sprawami kryminalnymi w dużej mierze odbija się na naszej psychice. Nabywana nieświadomie paranoja może doprowadzić do strachu przed przebywaniem we własnych czterech ścianach, tym bardziej, gdy nie mamy współlokatorów. Na odsiecz przychodzą twórcy różnego rodzaju nowinek, które mają za zadanie strzec naszego domu, jak i nas samych.

Inteligentne kamery i systemy zamków

Po każdym wyjściu z domu jesteśmy otoczeni zewsząd kamerami użytku publicznego, jak i prywatnego. Dlaczego więc nie jest dobrym pomysłem zainstalowanie podobnej kamerkę w domu? Gadżet odstraszający niechcianych gości, uwiecznia wszystko, co dzieje się wokół niego, gdy jesteśmy w mieszkaniu oraz kiedy je opuszczamy. Firmy jak Blink oraz Google stworzyły łatwe w instalacji dzwonki z kamerami, które ostrzegają domowników o wszystkich wejściach i wyjściach na teren naszych posesji.

Coraz większą popularność zyskują również inteligentne systemu zamków do drzwi. Zainstalowanie takiego zamka z obsługą Wi-Fi trwa około 10 minut, zapewniając przy tym dodatkowe zabezpieczenie i możliwość odblokowania drzwi za pomocą swojego smartfona. Dodatkowo niektóre z systemów mają funkcję, która automatycznie blokuje drzwi po naszym wkroczeniu do domu.

Kamera Google /unsplash.com

Alarmy i „przyciski paniki”

Alarmy osobiste, które czasem nazywane są „przyciskami paniki” również zyskują na popularności. Urządzenie przypominające pęk kluczy emituje odgłos przeszywającej syreny i świeci wyjątkowo jasnym światłem, automatycznie odstrasza możliwych napastników i intruzów, zwracając przy tym uwagę na potrzebę pomocy. To prosty, ale skuteczny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas późnego powrotu do domu.

Alarm osobisty Birdie /shesbirdie.com

Specjalne zamki do drzwi i okien

Dodatkową formą ochrony drzwi poza podstawowym zamkiem, może być specjalny, super wytrzymały stalowy słupek, który po prostu opiera na dowolnych drzwiach, aby zapobiec włamaniu. Większość z zamków dostępnych na rynku jest regulowanych, więc nie trzeba martwić się o ich dopasowanie i w każdej chwili można schować je do samochodu, gdy jest się w podróży.

Kolejną warstwę bezpieczeństwa można dodać także przy oknach. Aluminiowe zamki dostępne w Internecie przykręcane są do szyny okna i zapobiegają otwarciu okna od zewnątrz. Są również świetną opcją przy dzieciach lub zwierzętach, ponieważ zapobiegają szerokiemu otwieraniu okien.

Specjalny zamek do drzwi /masterlock.com

Inteligentny gaz pieprzowy

Nietypowy gaz pieprzowy jest produktem 5 w 1. Nie tylko rozpyla gaz do 3 metrów, ale także spryskuje sprawcę czerwonym barwnikiem, emitując jednocześnie syrenę i światło stroboskopowe, a wszystko to jednocześnie wysyłając wiadomości tekstowe i połączenia telefoniczne do wybranych kontaktów z lokalizacją GPS zaatakowanej osoby. W przypadku jeszcze większej chęci poczucia bezpieczeństwa można zasubskrybować aplikację, która w przypadku wykorzystania gazu powiadomi osoby monitorujące system oraz odpowiednie władze.

Inteligentny gaz pieprzowy /plegium.com

TU I TERAZ