Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Millenium Docs Against Gravity także w internecie. W sobotę startuje festiwal online

Największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce w tym roku odbędzie się także online. W bogatym programie nie zabraknie filmów, które zdobyły nagrody na festiwalu!
.get_the_title().

Kinowa odsłona kolejnej edycji Millenium Docs Against Gravity, czyli największego w kraju festiwalu filmów dokumentalnych, dobiegła właśnie końca. Nie byliście w kinie, bo w dobie pandemii nie chcecie się narażać, nie marzy wam się oglądanie filmów w maseczce, a może po prostu festiwal nie odbywa się w mieście, w którym mieszkacie? Nic straconego, bo już w najbliższą sobotę o godzinie 8:00 rano startuje internetowa odsłona 17. edycji Millenium Docs Against Gravity. Festiwal online będzie trwać przez dwa tygodnie – od 19 września do 4 października. Zaprezentowane zostanie ponad 120 filmów, w tym te, które zdobyły nagrody podczas tegorocznej edycji Docs Against Gravity, czyli „Witamy w Czeczenii”, „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza”, „Wieloryb z Lorino” i „Między nami”, a także głośne festiwalowe tytuły: „Grubaski na front”, „Jak Bóg szukał Karela” czy „Tarantino: bękart kina”. Pełną listę filmów prezentowanych online znajdziecie tutaj.

E-bilet na seans w ramach internetowej odsłony festiwalu kosztować będzie 9,50 zł i da dostęp do danego filmu na 4 godziny (w sprzedaży pojawią się także e-karnety: 5 filmów za 42 zł, 10 filmów za 79 zł i 14 filmów za 98 zł).

Filmy będzie można oglądać na stronie mdag.pl, która wraz z rozpoczęciem festiwalu zmieni swój wygląd.

Choć festiwal odbywać się będzie w internecie, nie znaczy to, że zabraknie na nim gości, zwłaszcza że rozmowy z twórcami i bohaterami filmów są integralną częścią tego wydarzenia. Spotkania na żywo, warsztaty i dyskusje odbywać się będą na stronie eventu na Facebooku. Zachęcamy do dołączenia także tych niezdecydowanych, bo każdego dnia Millenium Docs Against Gravity publikuje listę filmowych polecajek – dzięki nim nawet najbardziej wybredni widzowie z pewnością znajdą coś dla siebie!

Zdjęcie główne: „Grubaski na front”
Tekst: NS

TU I TERAZ