Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Millenium Docs Against Gravity udostępnia za darmo 20 najlepszych filmów z poprzednich edycji festiwalu

Od 8 do 18 maja na Ninatece zobaczycie między innymi nagrodzonego Oskarem „Ostatniego w Aleppo”, „Krainę miodu”, „Twarze, plaże”, „Zjadanie zwierząt” i „Scenę zbrodni”.
.get_the_title().

Millenium Docs Against Gravity, największy festiwal filmów dokumentalnych w kraju, odbywał się zwykle w maju w sześciu miastach Polski. Z oczywistych przyczyn tegoroczna, już 17. edycja została przeniesiona na inny termin. Festiwal odbywać się będzie od 4 do 13 września. Nie zapomniał jednak o tych, którym maj upływał zwykle pod znakiem oglądania filmów dokumentalnych. Teraz także mogą to zrobić – bez wychodzenia z domu i za darmo.

Millenium Docs Agains Gravity połączyło siły z Ninateką, gdzie od 8 do 18 maja będzie można obejrzeć największe przeboje z festiwalu.

W repertuarze jest aż 20 filmów, w tym nagrodzony nagrodzony Oskarem „Ostatni w Aleppo” i nominowane do tej nagrody produkcje, takie jak „Kraina miodu”, „Scena zbrodni” i „Twarze, plaże” Agnes Vardy.

Obejrzeć będzie można też „Zjadanie zwierząt”, które jest w stanie zmienić punkt widzenia nawet najbardziej zagorzałych mięsożerców, a także „Księcia i dybuka”, „Genesis 2.0”, „Niemiecki życiorys”, „Nie mrugaj – Robert Frank”, „Sól ziemi”, „Michael Caine: Moje pokolenie”, „Człowiek”, „Niezwykła propozycja”, „Świadkowie Putina”, „Człowiek delfin”, „Pogawędki o drzewach to zbrodnia”, „Stroiciel Himalajów”, „Współczesny mężczyzna”, „Score” i „Wirtualna Republika Ludowa”. Propozycji więc nie brakuje. Z pewnością znajdą wśród nich coś dla siebie ci, którzy po prostu mają ochotę odpocząć od seriali i obejrzeć dobry dokument, jak i wierni bywalcy Millenium Docs Against Gravity – to dobra okazja, by nadrobić ewentualne zaległości. To jednak nie jest jedyna atrakcja, którą na czas pandemii przygotował dla nas największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. Darmowe filmy to element internetowego festiwalu Docs Against Isolation, który odbywać się będzie właśnie od 8 do 18 maja. Konkretna rozpiska atrakcji nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że w planach są nie tylko rozmowy na żywo z twórcami i bohaterami dokumentów, archiwalne materiały z poprzednich edycji festiwalu, a także koncerty i sety didżejskie. Oprócz 20 darmowych filmów, o których pisaliśmy powyżej, będą także płatne seanse (tytuły produkcji nie zostały jeszcze ujawnione). Wpływy z biletów przeznaczone zostaną na organizację tegorocznej edycji festiwalu. Im bliżej 8 maja, tym więcej będzie wiadomo, śledźcie więc wydarzenie Docs Agains Isolation na Facebooku. I widzimy się na seansach!

Zdjęcie główne: „Scena zbrodni” (2012)
Tekst: NS

TU I TERAZ