Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Prace 87-letniej mistrzyni MS Paint są tak dobre, że mogłyby zaskoczyć twórców programu

Wciąż są na tym świecie ludzie, którzy posługują się kultowym MS Paint. Jedną z takich osób jest staruszka z Hiszpanii, która tworzy w tym prostym programie prawdziwe dzieła sztuki.
.get_the_title().

Zamiast szydełkowania lub pielenia grządek 87-letnia Concha Garcia Zaera z Hiszpanii na swoją pasję wybrała malarstwo. Co ciekawe, nie jest to malarstwo sztalugowe, ale grafika komputerowa, która powstaje w jednym z najbardziej prymitywnych programów, jakim jest MS Paint.

A wszystko się zaczęło w dniu, kiedy wnuczkowie pokazali jej, jak obsługuje się komputer. Od tego momentu trudno ją od niego odciągnąć.

Gdy mój mąż się rozchorował, musiałam się nim zająć i tym samym nie mogłam wychodzić z domu zbyt często – opowiada słynna babcia na łamach „El Mundo” – Wtedy zaczęłam malować. Najpierw były to małe elementy, następnie domki, a jeszcze później dodawałam do nich krajobrazy. Krok po kroku dodawałam kolejne rzeczy i w końcu robię całe obrazy – dodaje.

Malarka opowiada, że inspiracje czerpie głównie z pocztówek (także tych wysłanych przed laty przez męża). Concha wzoruje się także na rysunkach, które znajdzie.

Każdy obrazek powstaje przez ok. 2 tygodnie, w trakcie których artystka dopracowuje każdy szczegół kompozycji.

Prace Zaery możecie zobaczyć na jej Instagramie (założonym przez jej wnuczkę), gdzie szybko zdobywa popularność.

Tekst: AR

Źródło: boredpanda

TU I TERAZ