Mniej znaczy więcej, czyli kolejna odsłona konkursu #CreateAsUs i Targi Plakatu w Warszawie

Właśnie wystartował nowy konkurs online w ramach kampanii #CreateAsUs skierowany do rysowników i ilustratorów. Tym razem tematem przewodnim jest minimalizm.
.get_the_title().

Minimalizm w rysunku staje się coraz bardziej popularny. Oszczędność środków wyrazu nie oznacza, że przekaz staje się uboższy. Wręcz przeciwnie – prosta, precyzyjna kreska i odpowiednio dobrane symbole mogą sprawić, że dzieło stanie się bardziej wymowne. Najlepiej obrazują to prace takich ilustratorów jak Ilona Myszkowska z Chata Wuja Freda, Edyta Draus, Beata Smugaj z Lisie sprawy i Maciej Kaźmierczak z Rysuję, bo nie umiem. Minimalistyczne mogą być także plakaty filmowe, na co najlepszym dowodem są ilustracje Dawida Ryskiego.

Wszyscy oni są ambasadorami marki ASUS, a sam minimalizm stał się tematem przewodnim strefy #CreateAsUs podczas Targów Plakatu 2018 w Warszawie.

lisie sprawy

Minimalizm jest także tematem przewodnim kolejnej edycji konkursu online #CreateAsUs.

Hasło #CreateAsUs nawiązuje do filozofii marki ASUS odzwierciedlającej innowacyjność i estetykę. #CreateAsUS, czyli twórz tak jak my, kreuj tak jak my, korzystaj z technologii tak jak my. Konkurs skierowany jest do młodych twórców – rysowników, ilustratorów i grafików. W ramach konkursu #CreateAsUs należy wykonać minimalistyczną pracę odpowiadającą na jeden z tematów konkursowych, którymi są plakat filmowy, miasto oraz komentarz do rzeczywistości. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w każdej kategorii. Mniej znaczy więcej – przekonuje marka i zachęca młodych artystów do wykazania się kreatywnością.

Konkurs potrwa do 9 grudnia do godziny 23:59, następnie jury wybierze finałową trójkę, do której powędrują nagrody w postaci nowoczesnego sprzętu marki ASUS. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

chata wuja freda

Targi Plakatu w Warszawie odbędą się 16 grudnia (niedziela) w Domu Braci Jabłkowskich przy ulicy Brackiej 25 w Warszawie. Będą świetną okazją do odwiedzenia strefy kreatywnej marki ASUS, która mieścić się będzie na trzecim piętrze. Przestrzeń zostanie zaaranżowana minimalistycznie – tak, by obudzić kreatywność wszystkich odwiedzających. Na stoisku będzie można zobaczyć najnowsze produkty marki ASUS. Uczestnicy Targów Plakatu będą mogli zarówno przetestować sprzęt, jak i spróbować swoich sił w rysunku digitalowym i analogowym, a także wziąć udział w konkursach z nagrodami. Na najmłodszych czekać będzie nawet kreatywny kącik i strefa do rysowania!

Podczas wydarzenia będziecie mieć możliwość obejrzenia prac, które wygrały w konkursie #CreateAsUs, a także poznania ambasadorów marki ASUS, którzy poprowadzą warsztaty.

Dawid Ryski wraz z uczestnikami warsztatów stworzy GIGPOSTER, czyli olbrzymi plakat. Z kolei Maciej Kaźmierczak na swoich zajęciach poruszy temat improwizacji w rysowaniu, a także zaprezentuje podstawy tworzenia prostych komiksów i kreacji komentujących rzeczywistość. Beata Smugaj pokaże natomiast warsztatowiczom, w jaki sposób wyrazić emocje w minimalistycznym rysunku. Liczba miejsc na warsztatach ograniczona.

dawid ryski
edyta draus
rysuję, bo nie umiem

TU I TERAZ