Monika Brodka w mrocznym teledysku promującym serial „Rojst”

Już 19 sierpnia premiera nowego serialu kryminalnego "Rojst" z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych. Zanim jednak poznamy serialową historię tego duetu, w nostalgiczny, a jednocześnie mroczny klimat lat 80. wprowadzi nas teledysk do utworu "Wszystko, czego dziś chcę" w wersji Brodki oraz znanego producenta, A_GIM-a.
.get_the_title().

W oryginale utwór „Wszystko, czego dziś chcę” śpiewała Izabela Trojanowska. Teraz ten znany hit usłyszymy w zupełnie nowej odsłonie. Brodka nagrała autorską wersję utworu utrzymaną w stylistyce dusznych czasów PRL-u. Wyjątkowa scenografia, stroje, muzyka i światło przeniosą nas gdzieś do małego miasteczka w Polsce z lat 80. W teledysku obok Brodki pojawił się także Piotr Fronczewski, wcielający się w serialu „Rojst” w rolę kierownika Hotelu Centrum, miejsca, gdzie przecinają się losy niemal wszystkich bohaterów. W klipie widzimy także Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika, Agnieszkę Żulewską i Zofię Wichłacz.

Pomysł, żeby jeszcze przed samym serialem powstał i ukazał się prolog serialu wydał mi się bardzo ciekawy. Chciałam, by nasza wersja znanego przeboju lat 80. „Wszystko, czego dziś chcę” stworzona na potrzeby prologu nabrała nowego charakteru pasującego do klimatu serialu „Rojst”. Wyobraziłam sobie ten skoczny oryginał w wersji dużo wolniejszej, mrocznej i dusznej, wręcz narkotycznej. Pomyślałam, że dobrze zgra się z aurą i tematyką serialu. Tekst utworu również nabrał innego znaczenia. No i ten klip z Panem Piotrem Fronczewskim! – mówi o koncepcji klipu Brodka.

Teledysk wyreżyserował Michał Marczak, autor nagrodzonego w Sundance filmu „Wszystkie nieprzespane noce”, jak również klipu Radiohead do utworu „I promise”. – W klipie chciałem oddać klimat peerelowskiego piekiełka – klubu na granicy burdelu, pokazanego z lekko psychodelicznej perspektywy. Głównymi bohaterkami są silne, pewne siebie dziewczyny, które przejmują kontrolę nad klubem wprowadzając obecnych tam mężczyzn w stan mocnego zakłopotania. Nad wszystkim czuwa Brodka i capo di tutti capi – Piotr Fronczewski, który próbuje zrozumieć co się dzieje w tym dziwnym mieście przesiąkniętym jakimś nieuchwytnym złem – mówi Marczak.

Cała ścieżka dźwiękowa serialu Rojst konsekwentnie przywołuje największe przeboje lat 80. W tle kryminalnej historii usłyszymy również m.in. „Zaopiekuj się mną” w wykonaniu grupy Rezerwat, „Jesteś lekiem na całe zło” Krystyny Prońko oraz „Boskie Buenos” Maanamu. Za autorską muzykę odpowiada z kolei Jan Komar.

Za koncepcję kampanii serialu opartej na teledysku i prologu odpowiada agencja FCB Bridge2Fun – Jacek Wójcik i Szymon Demirkol.

Jeżeli serial będzie tak dobry, jak cover piosenki „Wszystko, czego dziś chcę”, to zapowiada się nowy hit od ShowMaxa. W oczekiwaniu na premierę serialu przypomnijmy sobie oryginalne wykonanie piosenki przez Izabelę Trojanowską:

Źródło: informacja prasowa ShowMax

TU I TERAZ