Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Monitor dla wymagających? Zaprojektowany przez Porsche AOC sprawdzi się na wielu polach

Fuzja motoryzacji i branży komputerowej w najlepszym wydaniu. Zaprojektowany przez Studio F.A. Porsche monitor AOC to świetny design, elegancja, funkcjonalność i doskonałe parametry. Ten monitor sprawdzi się i w pracy i do rozrywki.
.get_the_title().

Monitor dla wymagających, który odnajdzie się w każdej sytuacji? Zaprojektowany przez Studio F.A. Porsche monitor AOC U32U1 jest elegancki, a jednocześnie ma bardzo dobre parametry użytkowe. Wszechstronny monitor dla indywidualistów nieprzypadkowo zdobył nagrodę Red Dot Design Award, czyli Oscara w świecie designu. Przykuwa uwagę, wyróżnia się w każdym otoczeniu i kontekście użytkowania. Technologia podąża za nami i za naszymi potrzebami, za zmieniającym się postrzeganiem pracy i życia prywatnego.

AOC U32U1 to elegancki i smukły monitor 4K zaprojektowany przez Studio F.A. Porsche.

Czego możemy oczekiwać od monitora wysokiej klasy? Odpowiedniego rozmiaru, wysokiej jakości obrazu, wysokiego odświeżania w przypadku modeli gamingowych, dobrze jeśli przy okazji nieźle wygląda, ale tutaj zazwyczaj trudno o fajerwerki. W przypadku U32U1 mamy pełen pakiet, czyli wydajny monitor o dopracowanym wyglądzie. Ten monitor zachwyci minimalistów ceniących dobry design, przekona do siebie profesjonalistów zajmujących się fotografią czy edycją wideo – zachwycający obraz idzie w parze z komfortem, wygodą i wyglądem.

Mieliśmy okazję testować AOC U32U1 przez dwa tygodnie i ciężko nam się z nim rozstać.

AOC U32U1 to duży monitor o przekątnej 31,5″ i bardzo wąskich, zaledwie centymetrowych ramkach. Jedną z jego unikalnych cech jest właśnie czterostronnie bezramkowa matryca, która nadaje mu minimalistyczny charakter.

Monitor osadzono na metalowym trójnogu połączonym z aluminiową płytą, na której umieszczono wszystkie złącza. Ten układ zapewnia stabilność, pozwala na łatwą optymalizację położenia i zmianę z układu poziomego na pionowy (pivot). Możemy to zrobić jedną ręką! Mamy też możliwość zmiany kąta nachylenia, wysokości położenia oraz obrotu względem podstawy. Pivot sprawdzi się w przypadku osób takich jak my, które dużo piszą, ale też będzie doskonały dla koderów, branży DTP.

Inteligentne rozwiązanie sprawia, że kable umieszczone w aluminiowej czarnej płytce na tylnej ściance monitora pozostają w miejscu podczas obracania monitora.

Dzięki funkcji obrotu w płaszczyźnie pionowej „pivot”, U32U1 można obrócić o 180° z orientacji krajobrazowej do portretowej, co jest szczególnie przydatne w branży DTP.

Warto wykorzystać wielkość i potencjał AOC U32U1 dzieląc przestrzeń roboczą na kilka biurek/pulpitów. Odpowiednie skonfigurowanie przestrzeni roboczej sprawi, że praca stanie się jeszcze bardziej efektywna. Możemy skorzystać z aplikacji, które to ułatwią jak Magnet, BetterTouchTool, BetterSnapTool oraz wbudowanych narzędzi jak Split View na Macu.

Monitor jest wykrywany automatycznie i można korzystać z niego w trybie klonowania ekranu lub jako dodatkowego ekranu do pracy na kilku wyświetlaczach. AOC posiada 1 wyjście HDMI 1.4, jedno HDMI 2.0, jedno USB-C (DP Alt Mode), DisplayPort 1.4, złącze słuchawkowe mini jack i 2 dwuwatowe głośniki. Podłączenie za pomocą USB-C zapewnia również ładowanie laptopa. Monitor możemy wykorzystać także jako hub USB – posiada trzy wyjściami USB typu A.

Domyślna rozdzielczość to 3840 x 2160 pikseli, ale możemy oczywiście dostosować ją do naszych potrzeb i preferencji.

Dzięki rozdzielczości 4K 3840 x 2160 pikseli – czterokrotnie wyższej od rozdzielczości ekranu Full HD – monitor może pochwalić się gęstością pikseli gwarantującą wyświetlanie niezwykle szczegółowego obrazu.

Teraz czas na obraz. U32U1 posiada matrycę IPS z podświetleniem WLED o rozdzielczości 4K, obsługuje standard VesaDisplayHDR 600 i zapewnia 98% pokrycia przestrzeni DCI-P3, co zapewnia zachwycający obraz. Wydaje się więc idealnym wyborem dla użytkowników zajmujących się fotografią i edycją wideo. Jest również wyposażony we wbudowane złącze USB-C zapewniające błyskawiczny przesył danych i zdjęć – film w rozdzielczości 4K można przesłać w mniej niż w minutę. Do tego jasność 600 nitów, statyczny kontrast 1300:1, szerokie kąty widzenia 178/17°.

Ogromny ekran sprawdzi się też w czasie wolnym a bardzo dobre parametry obrazu go uprzyjemnią. Gracze mogą narzekać z powodu odświeżania na poziomie 60 Hz i czasu reakcji wynoszącego 5 ms, ale dla nas były one absolutnie wystarczające.

Zdjęcia: F5
Materiał powstał we współpracy z AOC

TU I TERAZ