Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

MSN organizuje licytację sztuki z okazji Światowego Dnia Uchodźcy

Chcielibyście mieć w domu pracę Wilhelma Sasnala, Karola Radziszewskiego albo Zuzy Krajewskiej? Weźcie udział w aukcji organizowanej przez MSN.
.get_the_title().

Światowy Dzień Uchodźcy ustanowiony został przez ONZ w 2000 roku i obchodzony jest 20 czerwca. Z tej okazji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie postanowiło zorganizować wyjątkową aukcję, podczas której wylicytować będzie można prace znanych współczesnych artystów.

Całkowity dochód z charytatywnej aukcji, która organizowana jest już po raz trzeci, przeznaczony zostanie na program Refugees Welcome Polska oraz Centrum Pomocy Cudzoziemcom prowadzone przez Fundacja Ocalenie.

Aukcja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 14 czerwca o 18:00 w znajdującej się w tymczasowym budynku MSN-u Palomie nad Wisłą. Licytować będzie można także przez internet, przez portal Artinfo.pl.

pola dwurnik „Główka nr 91 (Nieznajoma
z berlińskiego metra), 2014″

Czyje prace pójdą pod młotek w najbliższą niedzielę? Ponad pięćdziesięcioro artystów przekazało swe prace na aukcję.

Wśród nich jest Wilhelm Sasnal, Karol Radziszewski, Maurycy Gomulicki, Pola Dwurnik, Dominika Olszowy, Zuza Krajewska, Paweł Althamer i Janek Simon (pełna lista artystów wraz z pracami, które trafią na licytację tutaj).

Jeśli więc marzą wam się prace uznanych polskich artystów, a jednocześnie chcielibyście przeznaczyć swoje pieniądze na naprawdę wyższy cel, jakim jest pomoc uchodźcom, którzy schronili się w naszym kraju – lepszej okazji chyba w najbliższym czasie nie będzie. Więcej informacji na temat licytacji znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Wilhelm Sasnal „Trump” / Zuza Krajewska „Przemek, lekcja matematyki” / Janek Simon „Synthetic folklore v0.1 nr 4”
Źródło zdjęć: Katalog Aukcji Refugees Welsome
Tekst: NS

TU I TERAZ