Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Na wrocławskiej Wyspie Słodowej od niedawna można legalnie pić piwo pod chmurką.

Zakaz przestał obowiązywać z początkiem sierpnia. Fani zakrapianych imprez w plenerze świętują.
.get_the_title().

Wrocławscy aktywiści walczyli o zniesienie zakazu picia alkoholu na Wyspie Słodowej już od 2013 roku. Nie da się ukryć, że prawo to na terenie wyspy było „martwe” i nagminnie łamane, zwłaszcza w godzinach wieczornych i w weekendy…

Źródło: FB, fot. T.Strzelec

Decyzja radnych na szczęście urealniła sytuację. Co znamienne, dyskusja była bardzo burzliwa, a ustawa przeszła 16 głosami „za”, przy 14 „przeciw” i 5 wstrzymujących się.

Cytowane w mediach komentarze i argumenty radnych brzmią jak dialogi z filmów Stanisława Barei.

– Na jednym piwie się nie skończy – argumentowała radna Renata Mauer-Różańska – tam będzie można pić bez żadnych ograniczeń i uważam, że ten temat powinniśmy bardziej dopracować.

– Jak, biegać z alkomatem? – dopytywał radny Robert Pieńkowski – Jak ktoś wyjdzie z knajpy, to też może stwarzać zagrożenie…

Do pełnego porozumienia nie doszło, a o radości studentów przesądziły dosłownie dwa głosy „za”. Więcej „frapujących” opinii wrocławskich radnych znajdziecie w artykule „Koniec z mandatami za picie alkoholu na Wyspie Słodowej” portalu www.tuwroclaw.com.

W związku z wejściem nowego prawa działacze Stowarzyszenia Libertariańskiego zorganizowali uroczyste, „Pierwsze legalne piwo na Wyspie”, na które zaprosili wszystkich Wrocławian. Chętnych nie brakowało.

Źródło: FB Stowarzyszenie Libertariańskie

– WRESZCIE! Po tylu latach starań różnych osób udało się. Już za kilkanaście dni (14 dni od ogłoszenia uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego) spożywanie alkoholu na Wyspie Słodowej będzie oficjalnie dozwolone! – napisali na swoim FB Libertaraianie.

Zakaz zniesiono również dla kilu innych miejsc w mieście. Legalnie można pić alkohol w takich miejscach jak:  lasek Osobowicki, Rędziński i Sołtysowicki oraz w parku Wschodnim i Tysiąclecia.Trzeba przyznać, że jest gdzie się podziać we Wrocławiu z pomysłem na spontaniczny plener.

A tu kilka spontanicznych zdjęć prywatnych użytkowników FB  -…jeszcze sprzed zmiany ustawy.

 

 

Zapraszamy do Wrocławia na legalne piwo pod chmurką.

TU I TERAZ