Najbardziej oczekiwane premiery serialowe w 2019

Wiadomo, że 2019 to będzie rok wielkich powrotów. Z finałowym sezonem wraca "Gra o tron", wracają dzieciaki ze "Stranger Things", a już w styczniu pojawią się nowe odcinki "Detektywa". Tym razem jednak chcemy przedstawić serialowe nowości, które mogą solidnie namieszać na małym ekranie w 2019.
.get_the_title().

Oto pięć najciekawiej zapowiadających się nowości serialowych w 2019 roku:

1. “The Act” – Hulu, premiera 20 marca

Końcówka 2018 roku z pewnością należała do Patricii Arquette, która zaliczyła wybitny występ w serialu “Ucieczka z Dannemory”. Dobrą wiadomością jest fakt, że to nie koniec propozycji serialowych z udziałem gwiazdy.

Już 20 marca premierę będzie miał kryminał “The Act” z Patricią Arquette.

Serial będzie antologią, każdy sezon opowie inną historię. Pierwsza odsłona będzie relacjonować głośną sprawę zabójstwa Dee Dee Blanchard, o którym pisały media na całym świecie. Nie będziemy zdradzać szczegółów, ale jeśli znacie tę historię, to wiecie że jest fascynująca i tragiczna. Patricia zagra Dee Dee Blanchard, a Joey King wcieli się w rolę jej córki, Gypsy.

2. “Czarny Poniedziałek” – Showtime, premiera 20 stycznia

Serial komediowy opowie o jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Wall Street.

19 października 1987 roku na Wall Street zdarzyło się coś niespodziewanego – doszło do krachu giełdowego, który przeszedł do historii jako Czarny Poniedziałek.

Twórcy zapowiadają zderzenia świata starej elity i aspirujących analityków giełdowych, a wszystko to w oparach kokainy i dekoracjach krzykliwych lat 80.

Twórcami “Czarnego Poniedziałku” są David Caspe (“Happy Endings”) i Jordan Cahan (“Marry Me”), a producentami wykonawczymi i reżyserami pierwszego odcinka Seth Rogen i Evan Goldberg (“Preacher”). W roli głównej wystąpi Don Cheadle, a serial będzie miał 10 odcinków. W obsadzie pojawią się Andrew Rannells (“Dziewczyny”) i Regina Hall (“Niepewne”), a także Paul Scheer (“The League”), Casey Wilson (“Happy Endings”), Melissa Rauch (“Teoria wielkiego podrywu”) i Ken Marino (“Wet Hot American Summer”).

3. “Boomerang” – BET, premiera w lutym

“Boomerang” to telewizyjny reebot filmu z 1992 roku z Eddiem Murphym w roli głównej. Stacja BET zamówiła 10-odcinkowy sezon. To komedia romantyczna, w której Edddie Murphy wciela się w postać Marcusa, szefa agencji reklamowej mającego wielką słabość do kobiet, która wiecznie sprowadza na niego kłopoty. Serial będzie kontynuował opowieść filmową po 25 latach i relacjonował losy dzieci głównych bohaterów filmu.

Pomysł brzmi ryzykownie, ale może być ciekawym łącznikiem międzypokoleniowym.

4. “Paragraf 22” – Hulu, premiera wiosną (w Polsce – HBO GO)

Catch-22
George Clooney , Christopher Abbott, Pico Alexander (broken nose)

“Paragraf 22” (“Catch-22”) to 6-odcinkowa adaptacja słynnej powieści Josepha Hellera. W obsadzie pierwszoligowe gwiazdy.

W głównej roli zobaczymy Christophera Abbotta (“Dziewczyny”). Zagra Johna Yossariana, który służąc w amerykańskiej armii w czasach II wojny światowej, będzie walczył z wrogiem, ale także z “systemem”, z którym wygrać jeszcze trudniej.

Poza Abbottem, wystąpią także Kyle Chandler, George Clooney, Hugh Laurie, Giancarlo Giannini. Fani literackiego oryginału na pewno mogą oczekiwać serialu wysokiej jakości.

5. “City on a Hill” – Showtime, data premiery nie jest jeszcze znana

Kevin Bacon as Jackie Rohr, Aldis Hodge as Decourcy Ward, Mark O’Brien as Jimmy Ryan and Jonathan Tucker as Frankie Ryan in CITY ON A HILL. Photo: Eric Ogden/SHOWTIME

Serial będzie opowiadał o Bostonie lat 90. XX wieku, kiedy to miasto toczyły problemy związane z korupcją i przestępczością w instytucjach publicznych. W serialu zobaczymy próbę walki o zmianę tego stanu rzeczy i starcie dwóch postaw – postępowej i wstecznej. Zobaczymy też coś, co nazywane jest bostońskim cudem, a co sprawiło, że w końcu mieszkańcy mogli żyć w mieście, które nie jest przeżarte korupcją i cynizmem lokalnych polityków.

Serial powstał na podstawie pomysłu Bena Afflecka i Chucka MacLeana, jednym z producentów jest Matt Damon.

W serialu występują Kevin Bacon, Aldis Hodge, Jonathan Tucker, Mark O’Brien, Jill Hennessy, Lauren E. Banks, Amanda Clayton, Kevin Chapman, Jere Shea i Kevin Dunn.

Podaliśmy oryginalne stacje emitujące seriale, z pewnością jednak produkcje te szybko znajdą się w polskiej ofercie kablowej i na platformach. Seriali Showtime możemy spodziewać się na HBO i HBO Go, a produkcje Hulu dotychczas bywały na Showmaxie, teraz pewnie znajdą nowy dom. Damy znać, gdy będziemy znali szczegóły.

Na który serial czekacie najbardziej niecierpliwie?

Banner Image Banner Image
AdvertisementAdvertisement
AdvertisementAdvertisement
Preloader spinner
Print
Print Text
Zobacz więcej
Wybierz region
Facebook
Age: