Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najbardziej oczekiwane premiery serialowe w 2019

Wiadomo, że 2019 to będzie rok wielkich powrotów. Z finałowym sezonem wraca "Gra o tron", wracają dzieciaki ze "Stranger Things", a już w styczniu pojawią się nowe odcinki "Detektywa". Tym razem jednak chcemy przedstawić serialowe nowości, które mogą solidnie namieszać na małym ekranie w 2019.
.get_the_title().

Oto pięć najciekawiej zapowiadających się nowości serialowych w 2019 roku:

1. „The Act” – Hulu, premiera 20 marca

Końcówka 2018 roku z pewnością należała do Patricii Arquette, która zaliczyła wybitny występ w serialu „Ucieczka z Dannemory”. Dobrą wiadomością jest fakt, że to nie koniec propozycji serialowych z udziałem gwiazdy.

Już 20 marca premierę będzie miał kryminał „The Act” z Patricią Arquette.

Serial będzie antologią, każdy sezon opowie inną historię. Pierwsza odsłona będzie relacjonować głośną sprawę zabójstwa Dee Dee Blanchard, o którym pisały media na całym świecie. Nie będziemy zdradzać szczegółów, ale jeśli znacie tę historię, to wiecie że jest fascynująca i tragiczna. Patricia zagra Dee Dee Blanchard, a Joey King wcieli się w rolę jej córki, Gypsy.

2. „Czarny Poniedziałek” – Showtime, premiera 20 stycznia

Serial komediowy opowie o jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Wall Street.

19 października 1987 roku na Wall Street zdarzyło się coś niespodziewanego – doszło do krachu giełdowego, który przeszedł do historii jako Czarny Poniedziałek.

Twórcy zapowiadają zderzenia świata starej elity i aspirujących analityków giełdowych, a wszystko to w oparach kokainy i dekoracjach krzykliwych lat 80.

Twórcami „Czarnego Poniedziałku” są David Caspe („Happy Endings”) i Jordan Cahan („Marry Me”), a producentami wykonawczymi i reżyserami pierwszego odcinka Seth Rogen i Evan Goldberg („Preacher”). W roli głównej wystąpi Don Cheadle, a serial będzie miał 10 odcinków. W obsadzie pojawią się Andrew Rannells („Dziewczyny”) i Regina Hall („Niepewne”), a także Paul Scheer („The League”), Casey Wilson („Happy Endings”), Melissa Rauch („Teoria wielkiego podrywu”) i Ken Marino („Wet Hot American Summer”).

3. „Boomerang” – BET, premiera w lutym

„Boomerang” to telewizyjny reebot filmu z 1992 roku z Eddiem Murphym w roli głównej. Stacja BET zamówiła 10-odcinkowy sezon. To komedia romantyczna, w której Edddie Murphy wciela się w postać Marcusa, szefa agencji reklamowej mającego wielką słabość do kobiet, która wiecznie sprowadza na niego kłopoty. Serial będzie kontynuował opowieść filmową po 25 latach i relacjonował losy dzieci głównych bohaterów filmu.

Pomysł brzmi ryzykownie, ale może być ciekawym łącznikiem międzypokoleniowym.

4. „Paragraf 22” – Hulu, premiera wiosną (w Polsce – HBO GO)

Catch-22
George Clooney , Christopher Abbott, Pico Alexander (broken nose)

„Paragraf 22” („Catch-22”) to 6-odcinkowa adaptacja słynnej powieści Josepha Hellera. W obsadzie pierwszoligowe gwiazdy.

W głównej roli zobaczymy Christophera Abbotta („Dziewczyny”). Zagra Johna Yossariana, który służąc w amerykańskiej armii w czasach II wojny światowej, będzie walczył z wrogiem, ale także z „systemem”, z którym wygrać jeszcze trudniej.

Poza Abbottem, wystąpią także Kyle Chandler, George Clooney, Hugh Laurie, Giancarlo Giannini. Fani literackiego oryginału na pewno mogą oczekiwać serialu wysokiej jakości.

5. „City on a Hill” – Showtime, data premiery nie jest jeszcze znana

Kevin Bacon as Jackie Rohr, Aldis Hodge as Decourcy Ward, Mark O’Brien as Jimmy Ryan and Jonathan Tucker as Frankie Ryan in CITY ON A HILL. Photo: Eric Ogden/SHOWTIME

Serial będzie opowiadał o Bostonie lat 90. XX wieku, kiedy to miasto toczyły problemy związane z korupcją i przestępczością w instytucjach publicznych. W serialu zobaczymy próbę walki o zmianę tego stanu rzeczy i starcie dwóch postaw – postępowej i wstecznej. Zobaczymy też coś, co nazywane jest bostońskim cudem, a co sprawiło, że w końcu mieszkańcy mogli żyć w mieście, które nie jest przeżarte korupcją i cynizmem lokalnych polityków.

Serial powstał na podstawie pomysłu Bena Afflecka i Chucka MacLeana, jednym z producentów jest Matt Damon.

W serialu występują Kevin Bacon, Aldis Hodge, Jonathan Tucker, Mark O’Brien, Jill Hennessy, Lauren E. Banks, Amanda Clayton, Kevin Chapman, Jere Shea i Kevin Dunn.

Podaliśmy oryginalne stacje emitujące seriale, z pewnością jednak produkcje te szybko znajdą się w polskiej ofercie kablowej i na platformach. Seriali Showtime możemy spodziewać się na HBO i HBO Go, a produkcje Hulu dotychczas bywały na Showmaxie, teraz pewnie znajdą nowy dom. Damy znać, gdy będziemy znali szczegóły.

Na który serial czekacie najbardziej niecierpliwie?

TU I TERAZ