Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Elektroniczne przedwiośnie 2, czyli najlepsze imprezy z elektroniką w Polsce na nadchodzące dni

Można się kłócić, czy to, co widzimy za oknem to zima - słońce, raz mróz, raz deszcz i chmury. Według terminarza, taki stan rzeczy potrwa jeszcze przez dwa miesiące, czyli całkiem sporo czasu, aby solidnie poimprezować. Wspólnie z Going. przygotowaliśmy dla was drugą część listy z najciekawszymi wydarzeniami skupionymi wokół techno i innych odłamów elektroniki. Widzimy się na parkiecie!
.get_the_title().

Oto najlepsze polskie imprezy z elektroniką w tle na nadchodzące dni.

Errorsmith x We Will Failpiątek 23 lutego, Szpitalna 1 (Kraków)

Taka noc zdarza się tylko raz w roku. Ekskluzywny cykl Working Class Heroes to wydarzenie, podczas którego dzieją się rzeczy magiczne. W 2017 Szpitalna 1 gościła szwedzki talent Anthony’ego Linella, a w obecnym roku przyjedzie legenda elektroniki, czyli Errorsmith. Jego wydany dla labelu PAN album Superlative Fatigue to zbiór zaskakujących rytmów, szalonych melodii i ogromnej dawki tanecznej energii. Widzimy się na miejscu!

Baths & Daedelusczwartek 1 marca, NIEBO (Warszawa)

Ukrywający się pod pseudonimem Baths Will Wiesenfield zawsze starał się tworzyć rzeczy osobliwe. Po znakomitych albumach Cerulean i Obsidian, które przepełnione były melancholijnym, wręcz depresyjnym klimatem, przyszedł czas na pozytywny akcent. Ubiegłoroczna płyta Romaplasm to niemałe zaskoczenie i zwrócenie się ku słodkim melodiom i radosnej atmosferze. Projektowi Baths nie można odmówić scenicznej energii i zamiłowania do niecodziennych, nieprzyzwoicie chwytliwych melodii. Miejsce w pierwszym rzędzie już zarezerwowane!

Synergia: Huneepiątek 9 marca, Komuna (Warszawa)

Przyznajemy szczerze, że Hunee to jeden z naszych ulubionych didżejów i muzycznych pasjonatów. Jego selekcje wypełnione są radosną muzyką, której nie sposób zaszufladkować konkretne na gatunki. Artysta zagra tej nocy rozszerzony set, a przed jego występem swoje umiejętności zaprezentują Bartosz Kruczyński, a także Warszawska Grupa Gamelonowa. Co więcej, wydarzenie rozpocznie się seansem medytacji, prowadzonym przez Teatr Dźwięku. Unikatowa sprawa!

WWW: Com Truisepiątek 9 marca, Smolna (Warszawa)

Od początku swojej kariery Seth Haley jest związany z renomowaną wytwórnią Ghostly International. Właśnie w tej stajni zapoczątkował serię konceptualnych albumów, których główną tematyką były międzygalaktyczne podróże, bliskie spotkania trzeciego stopnia oraz mrożące krew w żyłach pojedynki. Zapraszamy na syntezatorową podróz do przeszłości i przyszłości za jednym zamachem. Wszystko w ramach World Wide Warsaw.

Gregor Tresher & Hidden Empirepiątek 16 marca, Pralnia (Wrocław)

Do Wrocławia wpadnie niemiecki techno-wyjadacza Gregor Tresher, a towarzyszyć mu będzie występ live duetu Hidden Empire. Może się wydawać, że to dość odważnie kontrastujące ze sobą połączenie. Tresher potrafi serwować w swoich setach numery przyprawiające o znacznie szybsze bicie serca, nie dające wytchnienia na parkiecie. Z kolei Hidden Empire to podopieczni labelu Stil vor Talent, którzy umiłowali sobie melodyjną elektronikę z pogranicza tech-house. Będzie się działo!

Actress x Mount Kimbie b2b DJ setpiątek 23 marca, Smolna (Warszawa)

Dwójka znakomitych brytyjskich artystów w jednym miejscu? Wchodzimy w to bez zastanowienia. Co więcej, zarówno Actress, jak i duet Mount Kimbie wydali w ubiegłym roku bardzo solidne albumy. Na Smolnej będzie może posłuchać ich setów didżejskich, w których zaprezentują przekrój swoich inspiracji i ulubionych utworów. Zapraszamy do tańca!

Octo Octapiątek 6 kwietnia, Smolna (Warszawa)
sobota 7 kwietnia 23:00, Szpitalna 1 (Kraków)

Maya Bouldry-Morrison jest jedną z niewielu trans didżejek w klubowym środowisku. Wydany w 2017 roku album Where Are We Going? okazał się sporym sukcesem artystycznym i znalazł się w wielu końcoworocznych rankingach. Występ na ubiegłorocznym Unsoundzie był jednym z największych highlightów tej imprezy. Potwierdzamy zatem, impreza z Octo Octa to gwarancja udanej zabawy!

Vitalic21/27/28 kwietnia, Poznań, Wrocław, Kraków

Po sukcesie ubiegłorocznych koncertów, do Polski wraca francuski DJ i prawdziwy weteran sceny elektro Vitalic. Jego przygoda z taneczną muzyką rozpoczęła się dokładnie 20 lat temu, kiedy poznał innych pionierów gatunku – DJ Hella oraz Hackera. Vitalic ma na swoim koncie cztery studyjne albumy, które zostały przyjęte bardzo ciepło przez krytykę. Legenda miejska głosi, że podczas imprez, na których gra Francuz, nie zauważono nikogo podpierającego ścianę. Nie pytajcie już, gdzie iść na elektro, odpowiedź jest prosta!

Bilety na polską trasę Vitalica znajdziecie tutaj.

TU I TERAZ