Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najlepszy prezent na dzień dziecka? Ruch!

Najlepsze prezenty w duchu childhood unplugged, czyli rower, hulajnoga, deskorolka i rolki. Oldschool? Może i tak, ale w najlepszym wydaniu. Kochani rodzice, ciocie, wujkowie, dziadkowie – zainwestujcie w ruch dziecka, to najlepszy prezent.
.get_the_title().

Zastanawiacie się nad prezentem dla dziecka? Dietetycy, instytucje zdrowia, lekarze i naukowcy biją na alarm: dzieci coraz mniej się ruszają, ich dieta jest bogata w cukier, a stąd blisko do otyłości i chorób cywilizacyjnych. Psycholodzy i naukowcy udowadniają natomiast, że dzieci powinny jak najwięcej przebywać wśród zieleni. Niedawne badania potwierdzają: im więcej jako dzieci spędzaliśmy czasu wśród natury, tym jesteśmy odporniejsi na zaburzenia natury psychicznej.

Podpowiemy zatem w co zainwestować, żeby dzieciaki przebywały jak najwięcej na powietrzu, ruszały się i były szczęśliwe. Najlepiej zainwestować w ruch, zamiast kupować kolejną plastikową zabawkę. Zapytaliśmy Jarka Szczudło, specjalistę z Projekt Junior, na co postawić w tym sezonie oraz na co zwrócić uwagę. Liczy się wygoda, bezpieczeństwo i niska waga sprzętów dla dzieciaków. Sprawdźcie listę polecaną przez specjalistów w dziedzinie.

1. Hulajnoga Mini Micro i Maxi Micro

Przygodę z hulajnogą można zacząć naprawdę wcześnie. Wystarczy sięgnąć po kultową hulajnogę Mini Micro, na której śmigają nawet 2-letnie dzieci. Jest ultralekka, ma trzy kółka i występuje we wszystkich kolorach tęczy. Można ją kupić w wersji przypominającej wygodny jeździk, z którego skorzysta nawet 1,5-roczny maluch, a kiedy podrośnie, wystarczy zdemontować siedzisko i zostaje sama hulajnoga.

Hulajnogi Mini Micro i Maxi Micro skręcają dzięki balansowaniu całym ciałem.

To niezastąpiona umiejętność, która przyda się dziecku w różnych okolicznościach – wskakując na windsurfing lub narty z pewnością będzie się czuło jak ryba w wodzie. Mini Micro można kupić w wersji z siedziskiem, w wersji dla starszych, czyli Maxi Micro, oraz w wersji dla dużych dzieci i młodzieży. Oczywiście występuje też w wersji dwukołowej, standardowej hulajnogi. Można podkradać dziecku. Frajda gwarantowana!

Hulajnoga Mini Micro: cena od 399 zł 

Hulajnoga Mini Micro z jeździkiem: cena od 479 zł

Hulajnoga Micro Sprite: wersja dwukołowa: cena od 399 zł 

2. Rowerek biegowy

Warto zainwestować w rowerek biegowy – niesamowicie rozwija motorykę dziecka, równowagę, ułatwia bezproblemowe przeskoczenie na prawdziwy rower.

Rowerki biegowe rozwijają psychoruchowo i są doskonałym sposobem na aktywny wypoczynek malucha. Poza tym – co dwa kółka, to dwa kółka. Rowerki biegowe dostępne na rynku są zaskakująco lekkie i maluchy doskonale sobie z nimi radzą. Do wyboru mamy ultralekkie rowerki na aluminiowych ramach, które ważą tyle, co butelka wody. Polecamy markę Cruzee – ich rowerki są najlżejsze na rynku. Jeśli ktoś lubi styl vintage, to nawet w ofercie rowerków biegowych dla maluchów znajdą się perełki: marki CREME i Banwood robią urokliwe rowerki z wiklinowymi koszykami. Wśród drewnianych wyróżnia się nowozelandzka marka Wishbone. Ich rowerki mają duże pompowane koła i szeroki zakres regulacji, a niektóre modele powstają z materiałów z recyklingu! Na liście nie może zabraknąć klasyka czyli rowerków Puky (cena: od 309 zł).

Rowerki biegowe CRUZEE, cena: od 419 zł

Rowerki biegowe CREME, cena: od 499 zł

Rowerki biegowe Wishbone, cena: 859 zł

3. Rolki! Dla małych i całkiem dużych

Rolki K2 Marlee i Rider są idealne dla dzieciaków zaczynających naukę jazdy na rolkach. Regulowany rozmiar w zakresie numerów umożliwia dopasowanie rolek do rosnącej stopy dziecka. Wygodny, oddychający but. Rozmiar kół oraz ich parametry dostosowane dla dzieci. Kompozytowe płozy bardzo dobrze amortyzują nierówności, a błyskawiczny system wiązania ułatwia zakładanie rolek, które posłużą dziecku przez kilka sezonów.

Rolki to świetna forma wypoczynku zarówno dla dziecka, jak i dorosłego. Jazda na nich rozwija ruchowo, dba o naszą kondycję i pozwala odreagować stres.

Dzieci jeżdżące na rolkach mają bardzo dobrą równowagę i uczą się szybkiej reakcji.

Rolki K2 dla dzieci i dorosłych, cena: od 399 zł 

4. Rowery Squish, czyli super lekkie rowery dziecięce

Rowery SQUISH to idealna propozycja dla dzieciaków kochających jazdę na rowerze oraz tych zaczynających dopiero swoją przygodę. Mają super niską wagę i dopasowaną do dzieci geometrię ramy. Modele 14″ i 16″ są idealne do nauki jazdy już dla 3-4 latków. Specjaliści ze sklepu Projekt Junior podkreślają, że naukę jazdy należy zaczynać bez bocznych kółek! Są one zbędne i dziecko z pewnością bez nich sobie poradzi. Najlepszym przygotowaniem do jazdy na rowerze jest jazda na rowerku biegowym i opanowanie dzięki temu równowagi.

Wielu rodziców nie zwraca uwagi na wagę roweru, te najtańsze, stalowe, marketowe mogą ważyć nawet 10 kg, co w porównaniu z wagą samego dziecka sprawia, że taki rower jest zwyczajnie za ciężki do obsługi – tłumaczy Jarosław Szczudło z Projekt Junior.

 Aby dziecko mogło swobodnie panować na rowerem, z łatwością go rozpędzić i nie zniechęcać się podczas nauki jazdy, musi posiadać lekki rower! Dzieci, które będą panowały nad rowerem i pewnie się na nim czuły, zdecydowanie szybciej opanują jazdę. Konstrukcja rowerów Squish, komponenty, geometria ram są specjalnie dopasowane i zaprojektowane do potrzeb i anatomii dzieci w określonym wieku.  Co ważne, rowery Squish nie są miniaturą rowerów dla dorosłych, ich ergonomiczna konstrukcja została dokładnie przemyślana w ten sposób aby rowery był lekkie, funkcjonalne i dawały dzieciom wiele radości z jazdy – dodaje Jarosław Szczudło.

Rower Squish, cena: od 1249 zł 
5. Kaski i akcesoria

Dobry kask to podstawa! Najlepiej od razu w zestawie z akcesoriami. Zestaw bezpieczeństwa Micro posiada wszystko, co niezbędne do bezpiecznej jazdy na hulajnodze i nie tylko. W skład zestawu wchodzi kask, który dostępny jest w dwóch rozmiarach: S (od 48 do 53 cm) i M (od 53 do 57 cm), dzwonek, który pełni funkcje sygnalizatora i lampka mocowana na silikonowej obejmie, która rozświetli drogę oraz zasygnalizuje naszą obecność. Zestaw ten zapewni doskonałą ochronę dziecka oraz nastolatka. Kaski Micro stworzone zostały przez specjalistów, by zapewnić maksymalną ochronę głowy dziecka. Ich zewnętrzna warstwa to odporna na uderzenia skorupa ABS. Wnętrze kasków zostało wypełnione pochłaniającą siłę uderzenia pianką styropianową EPS. Doskonale nadają się do jazdy na hulajnodze, deskorolce i rolkach. Kask posiada aż 11 otworów wentylacyjnych, które zapewniają optymalną wymianę powietrza. Dzwonek oraz lampka mogą być stosowane także na rowerach, jeździkach czy rowerkach biegowych.

Kask Mini Micro, cena: od 159 zł

Zestaw Mini Micro (kask, lampka, dzwonek), cena: od 199 zł

Dziękujemy Projekt Junior za pomoc w przygotowaniu materiału.

TU I TERAZ