Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Najpiękniejsze, najfajniejsze aplikacje, które rozwijają wyobraźnię dziecka

Przygotowaliśmy dla was zestawienie fajnych, ciekawych, edukacyjnych, a niekiedy zaskakująco pięknych aplikacji dla dzieciaków, które sami z przyjemnością odpalicie.
.get_the_title().

Dzieciaki doskonale poruszają się i będą poruszać między światem online i offline. Dla nich nie ma różnicy, gdzie grają – czy na podwórku, czy na tablecie. Jesteśmy zwolennikami podejścia, w którym nie demonizuje się korzystania ze smartfonów i tabletów, ale umówmy się: fajnie nawigować i podpowiadać dziecku. Uczyć poruszania się na każdym z tych pól. Przecież tłumaczymy dziecku, żeby nie wchodziło za głęboko do morza, pilnujemy go, kiedy się chlapie w jeziorze, nie puszczamy samego do lasu na grzyby, uczymy, które może zbierać, jak wyglądają te jadalne. No to podobnie zachowajmy się, jeśli chodzi o tablet czy smartfon. Podpowiadajmy. Nie traktujmy aplikacji dla dzieci jako zabijacza czasu podczas podróży czy niańki, kiedy chcemy mieć chwilę spokoju. Wśród wielu z nich znajdziemy fantastyczne aplikacje edukacyjne, rozwijające dzieci, bawiące, dostarczające nie tylko wiedzy, ale też przy okazji rozrywki.

Razem z Plusem przygotowaliśmy dla was zestawienie fajnych, ciekawych, edukacyjnych, a niekiedy zaskakująco pięknych aplikacji dla dzieciaków, które sami z przyjemnością odpalicie.

Dla starszaków

1. MONUMENT VALLEY

To nie gra, to sztuka. Jest to jedna z najładniejszych gier, w którą lubią grać także mniejsze dzieci (przedszkolaka też zachwyci piękna grafika). Piękna, urokliwa animacja uzupełniona klimatyczną muzyką. Całość buduje niesamowity klimat, ale oprócz tego zmusza do pogłówkowania. W tej grze trzeba łamać schematyczne myślenie, szukać odpowiedzi, aby przejść naszą nieco smutną, ale ładną postacią do kolejnego etapu. Monument Valley to gra logiczna z widokiem izometrycznym, którą cechuje surrealizm konstrukcji świata i artystyczny minimalizm oprawy graficznej. Gra wciąga nie tylko dzieci.

Cena: 18,99 zł. Link.

2. SHADOWMATIC

Kto nie bawił się kiedykolwiek w rzucanie cieni na ścianę? W tej grze szukamy kształtów, jakie możemy za pomocą różnych obiektów rzucać na ścianę, przesuwając je i obracając. Fantastyczna gra i zabawa znów w pięknej oprawie. Pobudza wyobraźnię przestrzenną. Nie jest to łatwe, dlatego można grać spokojnie z dzieckiem. Zabawa dla każdego.

3. Mappka.pl

Mappka to fizyczna pięknie zaprojektowana mapa świata, którą możemy powiesić na ścianie w pokoju dziecka i aplikacja AR dedykowana mapie. Opera w Sydney, Wieża Eiffela, posągi Moai? Na dzieci czeka ponad 20 najciekawszych miejsc z całego świata. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości mogą odkrywać ich tajemnice tak jak nigdy wcześniej. Dzieci mogą zwiedzać świat z dowolnej perspektywy, oglądać wspaniałe zdjęcia, brać udział w quizach. Fajna rzecz.

4. WORLD RESCUE

Gra mocno na czasie, bo rzecz dotyczy dbania o naszą planetę. Dzięki niej dziecko dowie się trochę więcej o świecie, w którym przyszło mu żyć, o zagrożeniach, problemach. Dla przyszłych społeczników. W każdym z krajów gracz będzie pomagał ludziom lub zwierzętom i uczył się, jak zmieniać świat na lepsze.

Dla młodszych dzieci (przedszkolaki)

1. AVOKIDDO EMOTIONS

Urocza, ale angażująca gra. Fajnie pograć z dzieckiem i wytłumaczyć emocje, jakie towarzyszą bohaterom, czyli zwierzakom, kiedy je karmimy lub dajemy prezenty. Możemy przy okazji porozmawiać o smutku, radości, obrzydzeniu, a dziecko skupi się na rozróżnianiu tych emocji u innych. Avokiddo emotions potrafi też rozbawić.

2. CREATOR ISLANDS

Gra, która nie wymaga chyba większych rekomendacji. Lego Creator polega na budowaniu różnych konstrukcji, budowli oraz zwierząt. Kolejne etapy są coraz bardziej skomplikowane, a żeby móc rozwiązywać czekające nas zadania, nieraz trzeba przebudowywać konstrukcje. Rozwija wyobraźnię przestrzenną i jest dość intuicyjna – jak to w przypadku LEGO.

3. Puzzle dla dzieci

Ciekawie zaprojektowana gra dla najmłodszych dzieci. Również dość intuicyjna. Dziecko ma za zadanie dopasować przedmioty do ich sylwetek. Uczy się przy tym nazw zwierzątek lub narzędzi. Wersja anglojęzyczna jest idealna do nauki języka w miłej formie. Wyraźnie powtarzane nazwy i piękna grafika gwarantują dobrą zabawę.

4. Dumb Ways to Die

Nazwa może być myląca. Ta gra wcale nie jest taka głupia, chociaż nie brakuje w niej czarnego humoru, więc skojarzenie z kreskówką nie jest mylące. Nie zapominajmy, że to gra edukacyjna: dziecko uczy się w niej rozpoznawać zagrożenia – także te, które mogą je spotkać w życiu. No bo nie warto drażnić misia w górach, trzeba uważać na to, co się je, trzeba się zatrzymać, gdy jedzie pociąg, a na ruchliwej ulicy lepiej nie mieć słuchawek na uszach – można nie usłyszeć nadjeżdżającego auta. Życióweczka.

5. This is My Body – Anatomy for Kids

Gra, dzięki której maluch dowie się więcej o funkcjonowaniu i budowie jego organizmu. Do tego ładne ilustracje i możliwość spisywania parametrów własnego ciała. Wciągająca gra z możliwością nauki języka angielskiego.

Teraz dzięki usłudze Internet Światłowodowy w Plusie możesz cieszyć się szybkim internetem i nauczyć mądrego korzystania z jego zasobów także swoje dzieci. Do wyboru masz trzy opcje prędkości łącza:

TU I TERAZ