Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

’Napisałem cały kawałek w jeden dzień’ – raper Dżej o 'Rookie Roku’

19-letni Dżej to kolejny talent wyłowiony w akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Posłuchajcie jego kawałka 'Rookie Roku'.

Ile o życiu może wiedzieć 19-latek? Słuchając tego młodego rapera, można dojść do wniosku, że niemało. Dżej to kolejny artysta wyłoniony w projekcie Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Coca-Cola i kultowa wytwórnia Asfalt Records, która ma w swym portfolio jedne z najgłośniejszych nazwisk na lokalnej scenie muzycznej, połączyły siły, by łowić nowe talenty. Dzięki obecnej technologii początkujący muzycy mają pod pewnymi względami łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. Rejestracja swoich utworów stała się prostsza, sterta specjalistycznego i – nie ma co ukrywać – drogiego sprzętu nie jest już niezbędna, a wypuszczenie świeżego kawałka w sieci zajmuje zaledwie parę chwil. Problem w tym, że to dalej nie gwarantuje sukcesu, bo i konkurencja jest większa niż kiedykolwiek. W końcu jak zainteresować kogoś swoją twórczością, gdy konkuruje się z nowymi memami, wciągającymi inbami na Facebooku i całym dobrodziejstwem Tik-Toka? To niezwykle trudne zadanie. Tymczasem projekt Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT pozwala młodym artystom na zaprezentowanie swoich umiejętności i pomysłów, a jednocześnie daje im platformę, na której mogą to zrobić. Zobaczcie, co wymyślił Dżej. Przed wami 'Rookie Roku’:

Dżeja inspiruje oldschool.

Rookie roku, chłopak w toku

Dżej to pseudonim 19-letniego Jakuba Sozoniuka, który mieszka na warszawskim Grochowie. Choć nie ma jeszcze 20 lat, jego biogram już jest dosyć bogaty: Dżej ma na koncie występy na deskach warszawskich teatrów muzycznych, grał też w futbol amerykański. Mówi, że muzyka pociągała go od zawsze, ale dopiero kilka lat temu postanowił zająć się nią na poważnie. W centrum jego zainteresowań jest oczywiście hip-hop, a szczególnie jego oldschoolowe wydanie. Może to klimat grochowskich blokowisk sprawił, że 19-letni raper pokochał oldschoolowe brzmienia? Kto wie.

Taki jest też jego kawałek 'Rookie Roku’. Przesiąknięty oldschoolem, ale zarazem nowoczesny. Niezwykle melodyjny, wpadający w ucho i trueschoolowy. Autorem bitu jest Jacon, producent pochodzący ze Szczecina, miks i nagranie to sprawka Jacka Gawłowskiego, a klip wyreżyserował Łukasz Balcerzak. Autorem tekstu jest oczywiście Dżej.

’Wiem co to życie i czym smakuje stres’ – śpiewa Dżej. Czy słuchając tekstu, macie wrażenie, że to stos przechwałek? Tak ma być! Bo 'Rookie Roku’ to klasyczne braggadocio. Styl ten wyróżnia się właśnie wychwalaniem swych umiejętności i obsadzaniem się w roli osoby lepszej od wszystkich pozostałych. Jeśli więc chcecie wchodzić w polemikę z mądrościami życiowymi recytowanymi w 'Rookie Roku’ przez 19-latka, to z pewnością może on odtrąbić sukces, bo to znaczy, że się udało – jego braggadocio działa i rezonuje.

Rookie roku czy król przechwałek?

Żeby żyć, a nie być

Na tym jednak przechwałki Dżeja się nie kończą. Młody muzyk mówi, że kawałek 'Rookie Roku’ napisał w jeden dzień. Jeden dzień roboty i od razu prawie 1,8 mln wyświetleń na YouTubie? Brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwe. A jednak należy mu wierzyć. Dlaczego?

Bo Dżej naprawdę ciężko pracuje. W ciągu ostatnich dwóch lat praktycznie non stop pisał kawałki do szuflady – możemy się więc założyć, że jego szuflada dziś pęka w szwach! Głowa młodego artysty jest pełna pomysłów, które konsekwentnie i pracowicie realizuje, nie poprzestając wyłącznie na butnych przechwałkach.

Przyszłość wiąże z muzyką i nie są to tylko czcze fantazje. Gra koncerty i przyznaje, że coraz mniej stresują go występy przed publicznością. Marzy o debiutanckiej płycie i już wie, co miałoby się na niej znaleźć. Zresztą wszystko zawiera się w tytule jego kawałka: 'Rookie Roku’ to nie przechwałki, to cel, jaki stawia przed sobą 19-letni artysta. A że praca mu niestraszna i śmiało idzie po swoje marzenia, możemy mieć pewność, że kawałek, który powstał dzięki Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT, to dopiero początek jego kariery.

Kto będzie następnym talentem wyłowionym w projekcie? Może ty?

A w tym wszystkim ty i ja

Jak potoczy się dalsza kariera Dżeja? Z pewnością już wkrótce się przekonamy. A może i wy macie głowę pełną pomysłów i też piszecie kawałki do szuflady? Jeśli tak, to warto je pokazać światu i wziąć udział w akcji Coca-Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Wszystkie gatunki mile widziane!

– Prezentować będziemy debiutanckie single obiecujących, najczęściej kompletnie nieznanych artystów. Nie pozostawimy ich jednak bez merytorycznej pomocy czy promocyjnego wsparcia. Wręcz przeciwnie, uczestnicy programu pod okiem specjalistów będą mieć możliwość pracy nad swoim debiutanckim materiałem muzycznym, wizerunkiem, a także teledyskiem zrealizowanym w charakterystycznej dla akcji konwencji – tłumaczy Tytus z Asfalt Records.

Jak wziąć udział w akcji? To banalnie proste! Wchodzicie na stronę asfaltnext.pl i wypełniacie krótki formularz, który tam znajdziecie: wpisujecie swój pseudonim lub imię i nazwisko, maila, piszecie kilka słów o sobie, dołączacie swój numer, z którego jesteście zadowoleni i… już! A czekając na odpowiedź, posłuchajcie kawałków artystów, którzy już wzięli udział w tym projekcie.

Zdjęcia: Asfalt Records

TU I TERAZ