Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Naśladowca Teda Bundy’ego w Meksyku. Policja poszukuje seryjnego mordercy

Policja w Tijuanie poszukuje rzekomego naśladowcy jednego z najsławniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Mężczyzna miał zamordować co najmniej trzy kobiety, wzorując się na Tedzie Bundym i w pierwszej kolejności zyskując zaufanie swoich ofiar.
.get_the_title().

W lutym tego roku 25-letnia Elizabeth Martínez Cigarroa, tancerka w barze w Tijuanie, poznała w pracy Amerykanina. Tajemniczy mężczyzna zaprosił ją na kolację walentynkową, czym dziewczyna pochwaliła się swojej rodzinie. Niestety Elizabeth nie wróciła po randce do domu. Jej zwłoki znaleziono 17 lutego w bagażniku porzuconego samochodu.

Po wielu miesiącach śledczy z Tijuany połączyli morderstwo dziewczyny z dwiema innymi sprawami. Policja zakłada, że Elizabeth Martínez Cigarroa jest jedną z ofiar seryjnego mordercy, który naśladuje sławnego Teda Bundy’ego.

Prokurator generalny Baja California, Iván Carpio Sánchez, powiedział lokalnym dziennikarzom, że podejrzany ma 'skłonności przestępcze związane z brutalnym i psychopatycznym zachowaniem’. Poszukiwany Amerykanin miał zbliżać się do swoich przyszłych ofiar, zyskiwać ich zaufanie, a następnie zabierać je w ustronne miejsca, w których atakował je i zabijał. Porównanie do Bundy’ego jest w tym przypadku wyjątkowo trafne, ponieważ w latach 70. kierował się on tym samym schematem, odbierając życie co najmniej 30 kobietom.

Miejsce zbrodni /Kat Wilcox, pexels.com
fot. Kat Wilcox/pexels.com

Prokurator generalny Carpio Sánchez oraz meksykańskie władze nie podały nazwiska podejrzanego mężczyzny, twierdząc, że ta informacja mogłaby utrudnić schwytanie go.

Wzrastający wskaźnik kobietobójstwa w Meksyku wywołuje powszechne oburzenie i falę protestów w całym kraju.

Według meksykańskiego krajowego instytutu statystycznego INEGI ponad 70 proc. Meksykanek w wieku powyżej 15 lat doświadczyło pewnej formy przemocy, a niemal 35 proc. stwierdziło, że doświadczyło fizycznej agresji.

Tekst: OP
Zdjęcie: Oscar De La Lanza/Unsplash.com

TU I TERAZ