Netflix zamawia serial „Selena”

Serial stanowić będzie kronikę prawdziwych wydarzeń z życia legendarnej gwiazdy muzyki tejano, Seleny Quintanilli.
.get_the_title().

Będzie to opowieść o dorastaniu młodej gwiazdy, która dąży do realizacji własnych marzeń. Utalentowana piosenkarka musi stawić czoło trudnym decyzjom, które na zawsze zmienią jej życie. Na drodze do muzycznej kariery może jednak liczyć na wsparcie rodziny.

Rodzina Quintanilla jest w pełni zaangażowana w realizację projektu, a jej członkowie pełnią funkcję producentów wykonawczych serialu.

Selena na stałe zapisała się na kartach historii muzyki. Spoczywa na nas odpowiedzialność za to, by pokazać światu jej prawdziwą historię. Widzowie w końcu zajrzą za kulisy sławy Seleny oraz poznają losy naszej rodziny. Serial pokaże fanom, jak wpłynęły na nas te wydarzenia. Ogromnie się cieszymy ze współpracy z firmami Campanario i Netflix. To dzięki nim fani poznają dotąd nieznaną historię naszej rodziny i dowiedzą się, dlaczego Selena jeszcze przez lata będzie uznawana za legendę — mówi Suzette Quintanilla, siostra Seleny Quintanilli.

Selena i wszyscy członkowie rodziny Quintanilla inspirują wielu ludzi. W szczególności są wzorem dla mnie, milennialsa czerpiącego z tego dziedzictwa. Dzięki swoim osiągnięciom Selena stała się legendą. Jednak fabuła naszego serialu będzie obracała się wokół niezwykłej historii meksykańsko-amerykańskiej rodziny. Pokażemy także widzom, jak ta młoda kobieta wykroczyła poza schematy i pokonała granice, by zostać globalną gwiazdą. Pragniemy pokazać światu historię Seleny i jej rodziny, a Netflix jest wymarzonym partnerem do realizacji tego projektu — mówi Jaime Dávila, prezes firmy Campanario Entertainment.

Scenarzystą i producentem wykonawczym jest Moisés Zamora („Star”, „American Crime”).

Data premiery serialu nie jest jeszcze znana. Przypomnijmy, że Selena wciąż jest ważną postacią w świecie popkultury. W 1997 roku z inicjatywy Abrahama Quintanilla powstał film „Selena”, który upamiętniał twórczość i życie piosenkarki. Tytułową rolę zagrała Jennifer Lopez.

TU I TERAZ