Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nie cieszą cię popowe line-upy letnich festiwali? Smolna robi w listopadzie halowy festiwal elektro

Warszawski festiwal Undercity ogłasza pierwszych artystów, którzy wystąpią w listopadzie w Hali Torwar. Listę headlinerów otwierają Dixon i Dubfire, Extrawelt live i Roman Poncet. Za festiwalem stoją twórcy kluby Smolna – to dobra rekomendacja!
.get_the_title().

Undercity to nowy projekt, za którym stoją twórcy klubu Smolna, czyli miejsca docenianego nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wspólnie zorganizują halowy festiwal, podczas którego na 3 scenach można będzie usłyszeć ponad 20 artystów reprezentujących czołówkę światowej sceny muzyki elektronicznej. Ich występom towarzyszyć będzie rozbudowana oprawa multimedialna – instalacje świetlne, wizualizacje i dedykowana scenografia.

Pierwszym headlinerem Undercity będzie Dixon, który powróci do Polski po kilkuletniej przerwie. Artysta jest uważany za jedną z czołowych postaci na międzynarodowej scenie, co potwierdza tytuł najlepszego DJ-a na świecie, który od 2013 do 2017 roku regularnie zdobywa w serwisie Resident Advisor. Dixon to również współzałożyciel cenionej wytwórni Innervisions. W jej katalogu znajdują się produkcje od tak znanych artystów jak Laurent Garnier, Simian Mobile Disco czy Recondite.

Z kolei Dubfire to postać przed laty współtworząca nagrodzony Grammy duet Deep Dish, słynący m.in. z remiksów dla Depeche Mode, Madonny i The Rolling Stones, a także z wielkich hitów – „Hello” i „Flashdance”. Potem artysta postanowił zwrócić się jednak ku nieco innym brzmieniom, znacznie bliższym stylistyce techno i od lat jest jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tego nurtu. Stało się tak za sprawą świetnych autorskich produkcji, gorąco przyjmowanych występów na całym świecie i działalności wytwórni SCI + TEC.

Doskonałymi producentami są również Arne Schaffhausen oraz Wayan Raabe, czyli Extrawelt, których doskonałe albumy co kilka lat ukazują się w należącej do Svena Vätha wytwórni Cocoon. Część z tego materiału będzie można usłyszeć na żywo również podczas Undercity.

Reprezentantem znanych wytwórni jest także inny spośród ogłoszonych już artystów, czyli Roman Poncet – świetny producent związany m.in. z Tresorem czy Figure.

Kolejne nazwiska artystów, którzy wystąpią na Undercity zostaną ogłoszone wkrótce. Wejściówki są dostępne w sprzedaży na stronie undercity.pl oraz w bileteriach: Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl i Going.

 

TU I TERAZ