Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niebarwione opakowania z recyklingu i w 95 proc. naturalne, wegańskie składy – polska marka kosmetyczna tołpa wpuściła ekolinię kosmetyków

Od pudełka, przez zakrętkę, po składniki produktów – wszystko zostało opracowane tak, żeby było możliwie przyjazne dla naszej planety. A jednocześnie też oczywiście dla naszej skóry.
.get_the_title().

Pandemia koronawirusa spowodowała, że sprawy dotyczące zmian klimatu i kryzys ekologiczny jakby zeszły na dalszy plan. Mało tego, niektóre marki czy państwa, zawiesiły lub przełożyły na późniejszy czas działania na rzecz poprawy środowiska naturalnego. Tymczasem eksperci biją na alarm, że walka o dobro naszej planety nie może być przerwana, ponieważ sytuacja jest naprawdę zła. I nie jest to jedynie apel do wielkich koncernów czy władz państw, ale też do konsumentów, którzy w tym niełatwym czasie mogą mimo wszystko dbać o środowisko naturalne, wprowadzając małe zmiany i dokonując świadomych, codziennych proekologicznych wyborów.

Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi tołpa ze swoją nową linią kosmetyczną, stworzoną „Z czułością dla skóry, z troską o Planetę”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

prosta sprawa, prosty skład. Z bogactwa natury i z miłości do zwierząt. To, co lubicie najbardziej. To, z czego jesteśmy wyjątkowo dumni. 🌿 Kosmetyki naszej nowej serii pure trends składają się z minimum 95% składników pochodzenia naturalnego. Są bezpieczne dla skóry wrażliwej i w 100 % wegańskie. Sztuczne barwniki, SLS-y i parabeny to nie tutaj. Wszystkiemu dowodzi torf tołpa®. To on odpowiada za naturalną ochronę i wzmocnienie. W ekologicznych opakowaniach zamknęliśmy nasiona dyni, olej sezamowy, lotos, czarną borówkę i acerolę. Nasze trendowe składniki aktywne. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, złapiecie je w drogeriach Rossmann i na @rossmannpl ❤️ ___ #tołpa #tolpa #puretrends #nowości #naturalnekosmetyki #wegańskiekosmetyki #ekologicznie #torftołpa #rossmann

Post udostępniony przez tołpa: mała wielka pielęgnacja (@tolpa_mniej_wiecej)

Nowe kremy, żele i olejki zostały zamknięte w opakowaniach pochodzących z recyklingu: słoiki i butelki wykonane są z odnawialnych materiałów, a kartoniki z makulatury. Na każdym z nich znajduje się informacja, do jakiego pojemnika na śmieci powinien zostać wyrzucony, żeby trafił do dalszego obiegu przetwórstwa.

Słoiki, butelki, tubki wykonane są z transparentnego materiału, żeby ułatwić proces recyklingu.

Informacje o danym produkcie są nadrukowane na wewnętrznej stronie kartonika, dzięki czemu zaoszczędzono papier zużywany normalnie na ulotki. Etykiety kosmetyków są wykonane z materiału pochodzącego w 95 proc. z etanolu z trzciny cukrowej z certyfikatem „I AM GREEN”. Zadbano nawet o taki szczegół, jak zamknięcia tubek, które są lżejsze o 33 proc. od standardowych.

Wyświetl ten post na Instagramie.

tworząc naszą nową serię kosmetyków roślinnych pure trends, zobowiązaliśmy się do ekologicznego podejścia. 🙌🏻 Kartoniki naszych kremów wykonaliśmy w 100% z kartonu makulaturowego z certyfikatem FSC. Słoiczki i tuby w 100% z plastiku z recyklingu. Materiał etykiety to w 95% etanol z trzciny cukrowej. Nie znajdziesz tu foliowego celofanu i dodatkowych ulotek. Słowem: zadbaliśmy o to, aby z naturą było nam po drodze. 🌿 W środku umieściliśmy topowe składniki pochodzenia naturalnego. Minimum 95 i ani procenta mniej. ❤️ Wśród nich: borówka i acerola w linii super fruits, wąkrotka azjatycka i lotos w linii orient czy dynia i olej sezamowy w linii super seeds. Nie bylibyśmy sobą, gdyby nie pojawił się w nim torf tołpa®. Bez niego przecież ani rusz. Naszych nowości z serii pure trends poszukujcie w @rossmannpl i na rossmann.pl. A po więcej informacji zajrzyjcie na puretrends.tolpa.pl (link w BIO)👌🏻 ____ #puretrends #tołpa #tolpa #nowości #nowoscikosmetyczne #kosmetykiweganskie #kosmetykidotwarzy #polskiekosmetyki #veganfriendly #crueltyfreecosmetics #ekokosmetyki #ekologicznie #zerowastepl

Post udostępniony przez tołpa: mała wielka pielęgnacja (@tolpa_mniej_wiecej)

Czym jeszcze cechuje się linia kosmetyków tołpa pure trends? Minimum 95 proc. składników każdego kosmetyku jest pochodzenia naturalnego. Nie zwierają one silikonów, SLS-ów, parabenów czy sztucznych barwników.

Produkty są wegańskie i cruelty-free: nie ma tam żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego i nie były testowane na zwierzętach.

Oczywiście żadne z zastosowanych rozwiązań nie zostało wdrożone kosztem jakości produktów. „W tołpa pure trends wykorzystujemy potencjał naturalnych składników aktywnych, by starannie i skutecznie dbać o skórę na każdym etapie pielęgnacji” – czytamy na stronie marki – „Postawiliśmy na składniki, które są nie tylko doceniane od bardzo dawna w kosmetologii czy w ajurwedzie, ale również przez specjalistów od zdrowego odżywiania. (…) A czyste, przebadane alergologicznie receptury gwarantują bezpieczeństwo nawet dla bardzo wrażliwej skóry.” Inspiracją składów nowej linii są superfoods i superseeds, czyli wszelkie składniki bogate w wartości odżywcze. Dodatkowo przy tworzeniu produktów sięgnięto do tradycji pielęgnacji z Dalekiego Wschodu.kremy tołpa pure trends

Na tołpa pure trends składają się 3 sublinie: super fruits z borówką i acerolą, super seeds z olejem sezamowym i kompleksem wody morskiej i nasion z dyni oraz orient na bazie Centella Asiatica i lotosu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęć: tołpa

Tekst: KD

TU I TERAZ