Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Niezwykła akcja fotograficzna pozwala najmłodszym pacjentom szpitali poczuć magię Świąt

Talent grupy wolontariuszy i ich wielkie serca okazały się wszystkim tym, czego było trzeba, żeby wywołać na twarzach dzieciaków uśmiech.
.get_the_title().

Za całą akcją stoi The Heart Project, czyli wywodząca się z Australii organizacja non-profit, która rozpoczęła swoją działalność 3 lata temu. To właśnie wtedy niewielka grupa fotografów podjęła decyzję, że chce zrobić coś wyjątkowego dla dzieci, które Święta Bożego Narodzenia spędzają w szpitalu, gdzie mimo najlepszych chęci ich rodzin i starań personelu, nie da się w pełni przywołać normalnej, świątecznej atmosfery. A gdyby nawet było to możliwe – ból i cierpienie z jakimi mali pacjenci zmagają się każdego dnia sprawiają, że te Święta są wyjątkowo smutne.

Ich bliskim jest również bardzo ciężko, zwłaszcza że często towarzyszy im świadomość, że to może być ostatnie wspólne Boże Narodzenie.

Wszystko to sprawia, że chciałoby się uczynić ten czas możliwie jak najcudowniejszym. Organizacja The Heart Project wpadła na pomysł, jak na moment wyrwać dzieciaki ze świata kroplówek, wenflonów, szpitalnych łóżek i przenieść w bajkowe, śnieżne plenery.

The Heart Project – www.theheartproject.com.au

Oczywiście nie mogło obyć się bez użycia magii – w tej roli wystąpił Photoshop.

Idea całego przedsięwzięcia jest taka, że w szpitalach zaaranżowana zostaje sesja zdjęciowa – z Mikołajem i różnymi świątecznymi rekwizytami.

Już samo to wydarzenie jest dla małych pacjentów i ich rodzin niezwykłym, ciekawym, wesołym i odrywającym od smutnej codzienności przeżyciem.

Fotoedycja Karen Alsop/ Fotoedycja Mandy Smith/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au

Później przychodzi moment oczekiwania na niezwykłe efekty sesji. Obecnie akcja staje się coraz bardziej popularna, ale podczas pierwszej edycji – w Monash Children’s Hospital w Melbourne – zdjęcia, które dzieci otrzymały w niedługim czasie, były dla nich totalną niespodzianką. Uczestnicy sesji nie mieli bowiem pojęcia, że za pomocą programu komputerowego przeniosą się na nich do świata jak z bajki.

Fotoedycja Mandy Smith i Karen AlsopThe Heart Project www.theheartproject.com.au

Trzy lata temu udział w tym niezwykłym doświadczeniu mogło wziąć 30 rodzin.

W tym roku było ich już ok. 200, a akcja odbyła się nie tylko w Australii, ale również w Nowej Zelandii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Głównodowodzącą jest Karen Alsop, australijska fotografka, która z radością zauważa, że z roku na rok z pomocą przybywa coraz więcej wolontariuszy – specjalistów od pięknych zdjęć, ale i filmików czy Photoshopa.

Fotoedycja Karen Alsop/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au

Bożonarodzeniowa edycja akcji nosi co roku nazwę „Christmas Wish”. The Heart Project działa jednak również poza sezonem świątecznym, przenosząc dzieci w scenerie bajek lub filmów o superbohaterach.

Ten projekt niesamowicie nam się podoba. I to pod każdym względem. Oprócz spełniania swojego najważniejszego celu – dostarczenia masy radości dzieciakom i ich rodzinom udowadnia, żs każdy może zrobić coś dobrego i fajnego, wykorzystując swoje dobre chęci, jeszcze lepsze pomysły i talent czy umiejętności.

Fotoedycja Kris Anderson/Fotoedycja Mark Heps/Fotoedycja Karen Alsop/ Fotoedycja Mandy Smith/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au
Fotoedycja Mandy Smith/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au
Fotoedycja: Richard Wood/Fotoedycja Kris Anderson/Fotoedycja Mark Heps/Fotoedycja Karen Alsop/ Fotoedycja Mandy Smith/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au
Fotoedycja: Jesus Ramirez/Jack Ottens & Echo/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au
Fotoedycja Mark Heps/Fotoedycja Karen Alsop/ Fotoedycja Mandy Smith/Henry Ngwango/Chloe Bramwell/The Heart Project www.theheartproject.com.au

Wyświetl ten post na Instagramie.

Part 3 of our #christmaswish2018 video Big thanks also to @eizo_apac and @wacomanz for your ongoing support and the tools that help make our job easier. Huge thanks to @smugmug Our photo partner that provided the resource, the team hub and a way to get the precious prints to the families #christmaswish2018 #theheartproject #christmaswish #aussiesanta @aussiesanta @little_and_trivial @nikonaustralia #mynikonlife @nikon @brilliant_prints_australia_ @eizo_apac @wacomanz @wacom #wacom @kayellaustralia @michael_kl_vic @epsonaust @epson #epson @melbourneheadshotcompany@wacomanz @wacom #wacom @kayellaustralia @michael_kl_vic @epsonaust @epson #epson @melbourneheadshotcompany @smugmug #smugmug @seldexaustralia @storyartaustralia #storyart @captureonepro @tethertools #betterwhenyoutether @adobe @photoshop #photoshop #greenscreen #santaphotos

Post udostępniony przez The Heart Project (@heartprojectofficial)

Zdjęcie główne: Amiyah Windross/Lisa Carney/The Heart Project www.theheartproject.com.au
Więcej na stronie: TheHeartProject.Smugmug.com
Tekst: Kinga Dembińska

TU I TERAZ