Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Nowe idzie od morza, czyli przypływ nadmorskich artystów

Będąc na plaży, czujecie ten świeży powiew wiatru, który wieje od morza? Przeważnie zmierza on we właściwym kierunku. To Nowe idzie od morza.
.get_the_title().

Nowe idzie od morza to tak naprawdę Trójmiejska scena muzyczna, informacje i recenzje lokalnych artystów, ale także koncerty na żywo. Portal stworzony dla ludzi, którzy tu działają lub stąd pochodzą. Poza interesującymi wywiadami, na stronie znajdują się zapowiedzi najważniejszych wydarzeń, zestawienia najciekawszych trójmiejskich płyt, aktualności z kulturalnej mapy Trójmiasta. Autorem tego innowacyjnego pomysłu jest Jakub Knera, gdański dziennikarz, aktywista i animator kultury.

 

 

W tym roku Nowe idzie od morza ponownie zaprasza na swoją serię bezpłatnych koncertów do 100czni, niezwykłej przestrzeni stworzonej z kontenerów, znajdującej się na terenach postoczniowych. Najciekawsze zespoły znad morza zaprezentują się co tydzień, w każdą środę wakacji.

Źródło zdjęcia: https://www.facebook.com/noweidzieodmorza/

Najbliższy koncert odbędzie się 25 lipca. Tego dnia dla trójmiejskiej publiczności zagra wyczekiwany The Fruitcakes. Zespół inspirujący się muzyką z lat 60., jak i współczesnym brzmieniem.

Między innymi podczas lata w 100czni wystąpi również duet Syny utworzony przez producenta 1988 oraz rapera i producenta Piernikowskiego, czy też zespół Nagrobki, których teksty charakteryzuje czarny humor.

 

PROGRAM:

25 lipca The Fruitcakes
1 sierpnia Syny
8 sierpnia The Pau
15 sierpnia Nagrobki
22 sierpnia Ffrancis
29 sierpnia Popsysze

 

Tekst: Monika Kręgielska
Źródło: http://noweidzieodmorza.com/

TU I TERAZ