Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Obrazki vintage nie muszą być nudne. Ten artysta naniósł na nie popkulturowe postacie

Wszystkie obrazy, które David Irvine poddał nowoczesnemu podrasowaniu, znalazł w sklepach z używanymi rzeczami. Osoby, które je tam oddały, teraz pewnie chętnie przyjęłyby je z powrotem.
.get_the_title().

Na widok tych obrazów w ich oryginalnej postaci pewnie wielu z nas mogłoby zakrzyknąć: „O! U mojej babci wisiał podobny!”. Konie w galopie, dworek, leśne krajobrazy – to faktycznie estetyka dawnych czasów. I choć przeprosiliśmy się z meblami z PRL-u, które znów stały się obiektem pożądania, a dekoratorzy wnętrz zza oceanu twierdzą, że na salonach millenialsów zaczyna królować tzw. „grandmillennial style”, czyli urządzanie mieszkań w „babcinym” klimacie, to jednak na ścianach nadal królują grafiki, zdjęcia czy obrazy współczesnych twórców. David Irvine ma szansę to zmienić. Ten kanadyjski artysta wyszukuje stare obrazy w thrift shopach, czyli w sklepach z rzeczami z drugiej ręki.

Nadaje im całkowicie nowy charakter, domalowując tam postaci ze świata popkultury i inne znane osobistości.

Efekty są zaskakujące, zabawne, ale też niezwykle spójne wizualnie – jakby ten przewrotny świat stworzony przez malarza rzeczywiście mógł istnieć w takiej formie.

Zresztą niemały popyt na prace Irvine’a najlepiej świadczy o tym, że coś w nich jest. Kusi również atrakcyjna cena, bo Irvine sprzedaje je w formie plakatów, które tworzy za pomocą skanów i obróbki cyfrowej obrazów.

Seria „Re-Directed Art” cieszy się dużym zainteresowaniem na Etsy.com – są to zdecydowanie najpopularniejsze prace tego artysty.

Ale nie jedyne – David Irvine tworzy sztukę od 25 lat. Oprócz popartowych obrazów odrestaurowuje stare meble, rzeźbi, a nawet wykonuje ozdoby z przepalonych żarówek.

Printy z serii „Re-Directed Art” można kupić na Etsy.com. Twórczość Irvine’a można na bieżąco śledzić na stronie jego pracowni GnarledBranch.com.

Autor grafik: David Irvine
Tekst: KD

TU I TERAZ