Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Od 30 lat kolekcjonuje torebki vintage, teraz postanowiła się nimi podzielić

W Warszawie powstała pierwsza w Polsce wypożyczalnia unikatowych torebek vintage! W Bea Vintage Bags znajdziecie perełki z pochodzące z lat 80., a nawet 50.
.get_the_title().

Nazywam się Beata Stepnowska i od 30 lat kolekcjonuję torebki vintage – zaczyna swoją historię założycielka Bea Vintage Bags. To wystarczyło, żeby nas zaintrygować. Bea Vintage Bags to prywatna kolekcja i wypożyczalnia torebek obejmująca około 150 unikalnych eksponatów.

Najstarsze z nich pochodzą z połowy XIX wieku, najmłodsze – z końca lat 80. 

Za projektem stoi Beata Stepnowska, kolekcjonerka torebek i pasjonatka mody vintage. – Nie jest to typowy zbiór eksponatów przechowywanych w szafie za szybką. Wiele torebek ma wartość historyczną czy nawet muzealną, ale zawsze dobierałam takie torebki, które da się nosić, a nie tylko oglądać – opowiada. – Dotyczy to również tych najstarszych, ponadstuletnich egzemplarzy. W mojej wypożyczalni można znaleźć dziesiątki torebek pasujących na takie okazje jak wesela, bale, oficjalne przyjęcia czy kolacje biznesowe oraz wiele wyjątkowych torebek ślubnych.

Koszt wypożyczenia większości torebek to 100 zł za okres do 5 dni. Odbiór, po wcześniejszym umówieniu, możliwy jest osobiście u kolekcjonerki na warszawskim Powiślu lub w zaprzyjaźnionym sklepie Bodymaps na Starym Mokotowie. Pełen katalog dostępny jest na stronie www.bea-vintagebags.tumblr.com.

Kolekcjonerka przeznacza zysk z wypożyczalni na naprawy i renowacje, których wymagają zwłaszcza torebki przedwojenne oraz wykonane ze skór egzotycznych.

To skomplikowane i kosztowne naprawy, a muszą być wykonane jak najprędzej, gdyż zawód kaletnika w Polsce pomału wymiera. Muszę się więc spieszyć, bo chciałabym, żeby torebki przetrwały jak najdłużej – mówi.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się wypożyczalnie ubrań i akcesoriów, które stają się alternatywą dla kupowania kreacji na jeden wieczór. Podejście w duchu less waste przyświeca także temu projektowi. Bea Vintage Bags wyróżnia jednak fakt, że zamiast na rozpoznawalne marki, stawia na unikaty.

Liczy się piękno, niebanalne wzornictwo, charakter, ale fajnie też, gdy torebka ma „pazur” – mówi kolekcjonerka.

Podkreśla też, jak ważna jest oryginalność. – Dziewczyny, które wypożyczają ode mnie torebki, chcą wyglądać świetnie, ale inaczej niż wszyscy i inaczej niż zawsze. Chcą też spędzić kilka dni z pięknym przedmiotem, po którym widać, że został stworzony z sercem przez rzemieślnika – artystę – tłumaczy Beata Stepnowska.

Kolekcja obejmuje dziesiątki unikatowych torebek pasujących na takie okazje jak śluby, wesela, bale, oficjalne przyjęcia czy kolacje biznesowe. Przed kolejną ważną okazją warto więc nie biegać w popłochu po sklepach i skorzystać właśnie z oferty wypożyczalni. W końcu ekstrawagancka torebka nawet najprostszą kreację zmieni w nadzwyczajną.

Bea Vintage Bags na Instagramie.
Pełen katalog dostępny jest na stronie www.bea-vintagebags.tumblr.com.

TU I TERAZ