Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ona jest lepsza od Piechocińskiego. Oto najlepsze wpisy na Twitterze Pani Teresy z KRRiT

BDSM, pomelo, pokemony – twitterowe wpisy Pani Teresy z KRRiT mogą was doprowadzić do łez. Wybraliśmy te najbardziej spektakularne. Smacznego!
.get_the_title().

Teresa Bochwic, a właściwie Pani Teresa Bochwic (taką nazwę nosi jej profil na Twitterze) to dziennikarka – była działaczka opozycji w PRL, która ma na swoim koncie wiele odznaczeń, w tym Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski przyznany przez prezydenta RP. Od lat jest członkinią stworzyszeń wspierających instytucjonalnie polską kulturę (m.in. Stworzyszenie Wolnego Słowa, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich), pracowała także w radzie programowej Polskiego Radia. Mimo – wydawać by się mogło – zasłużonego dorobku, prawdziwą popularność zyskała dopiero w ciągu ostatnich miesięcy. Wszystko za sprawą aktywności na Twitterze.

Od 2016 roku z rekomendacji Prawa i Sprawiedliwości Bochwic wchodzi w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, dlatego też jej profil ostatnio cieszy się większym zainteresowaniem mediów i obserwatorów sceny politycznej.

I to na jej nieszczęście, bowiem wpisy Pani Teresy co rusz stają się obiektem kpin i wywołują lawinę facepalmów. Nie ma się czemu dziwić – choć jesteśmy dalecy od promowania ageizmu, lektura jej tweetów przywodzi miejscami nam na myśl fanpejdż Starzy ludzie na fb, i gdyby nie to, że Bochwic piastuje ważne stanowisko, na pewno nie pastwilibyśmy się nad jej profilem. No ale cóż, biorąc pod uwagę, że Pani Teresa wciąż jest aktywna i przede wszystkim wchodzi w skład ważnego dla mediów ciała, postanowiliśmy wybrać najbardziej absurdalne wpisy z jej Twittera. Ku przestrodze. Prawdopodobnie mogą one wkrótce przebić internetową aktywność Janusza Piechocińskiego (choć on jest zdecydowanie pozytywnym bohaterem mediów społecznościowych). Zapraszamy do lektury!

Skorupki od jajek, gospodarność i smog

Screen: Miasto Jest Nasze

To najświeższe dzieło Pani Teresy Bochwic, które już stało się viralem. Dziennikarka postanowiła zabrać głos w sprawie smogu i werdyktu wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości UE, który uznał, że Polska złamała przepisy dotyczące jakości powietrza. Okazuje się, że – wg Bochwic – „ludzie palą śmieciami z gospodarności”.

Wpis już zniknął z Twittera. Przedstawicielka KRRiT tłumaczyła się potem, że… cytowała sąsiadkę i zapomniała o cudzysłowie. Okej.

Reklamacja na chomikuj.pl

Screen: gazeta.pl

To od tego wpisu zaczęła się kariera Bochwic na Twitterze. Znawczyni mediów postanowiła złożyć publicznie reklamację. Wszystko przez to, że „nabyła” uszkodzony film w serwisie… chomikuj.pl. Tego wpisu nie znajdziecie na jej koncie, ale internet pamięta i dostarcza screeny.

BDSM

Prawicowa dziennikarka zabiera głos nie tylko w sprawie smogu i nowych mediów. Interesuje ją również seks. W nawiązaniu do wywiadu seksuolożki Alicji Długołęckiej przeprowadzonego przez Kulturę Liberalną, w którym była mowa o sadystycznych fascynacjach erotycznych (jeżeli jest obopólna zgoda partnerów, to „wszystko jest w porządku” – stwierdziła Długołęcka), Pani Teresa postanowiła sprawdzić, „co to jest ten cały BDSM”. Jak? Oczywiście za pomocą Twittera, pytając swoich followersów. Media tego nie mogły tak zostawić – wpis błyskawicznie stal się hitem polskiego internetu.

Pokemony

Ale co tam BDSM, chomikuj.pl i smog. Co to są właściwie te POKEMONY??

Igrzyska Olimpijskie Pjongjang 2018

Trzeci w kolejności chronologicznej wpis Pani Teresy, który nie umknął uwadze prześmiewców i mediów, to ten dotyczący olimpiady w… No właśnie. Jak możemy pozwalać na to, żeby sportowcy rywalizowali pod czujnym okiem Kim Dzong Una? No jak?!!!!!111ONEONE

Tajemniczy remont i pomelo

Screen: Kultura Liberalna

Okładka Vogue’a, polskie elity i wtem… POMELO. Tak wyglądała jedna z najbardziej tajemniczych konwersacji na Twitterze.

Pan, pani

Na koniec perełka dotycząca tytułowania osób publicznych. PANI Teresa radzi: nie używajcie tytułu grzecznościowego PANI. No chyba, że chodzi o panią premier.

Jak zauważył Krzysztof Kwiatkowski, który zwrócił uwagę na ten wpis: „Najlepszy profil na twitterze”. My także polecamy. Śledźcie.

Tekst: RK

TU I TERAZ