Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Ostatni weekend wakacji w Trójmieście zapowiada się niezwykle gorąco

Wszyscy ubolewamy nad końcem wakacji. Zanim jednak wkroczymy we wrzesień pełen obowiązków, pora nie przespać ostatnich letnich nocy w tym sezonie. Sprawdźcie, co robić w nadchodzący weekend w Trójmieście!
.get_the_title().

Do planowania ostatnich dni wakacji należy podejść niezwykle poważnie. Nie wiadomo przecież, czy kolejne weekendowe noce będą równie ciepłe i sprzyjające całonocnemu imprezowaniu – lepiej zatem zabawić się na zapas w te sierpniowe ostatki. Dokąd polecamy wam pójść?

Batory Food Hall, Gdynia

Jedną z najfajniejszych wakacyjnych miejscówek w Gdyni opisywaliśmy wam w tym poście i nadal utrzymujemy, że to świetny adres na before, dobre jedzenie czy posiadówkę z grupą znajomych.

Ostatni piątek wakacji zapowiada się w Batory Food Hall niezwykle gorąco, gdyż na scenie zawita mistrzyni mocnych bitów – zuzaOK, czyli Zuza Okienczyc. Artystka znana nie tylko wśród fanów muzyki klubowej, ale także w branży tatuażu.

Grała w najmodniejszych klubach w Polsce i brała udział w wielu kreatywnych kampaniach marek modowych. Pobujajcie się do rapów Zuzy na koniec sierpnia!

A gdy zgłodniejecie, to w Food Hallu czekają na was pyszności – kraftowe fryty, burgery, wegańskie dania z Syrii i meksykański slow food.

Kino na Szekspirowskim, Gdańsk

Źródło: fanpage Kino na Szekspirowskim

Kina plenerowe to kwintesencja letnich wieczorów. Nie ma nic lepszego niż zamiana dusznej sali w multipleksie, wypełnionej zapachem popcornu, na film oglądany na leżaczku na świeżym powietrzu. Gwarantujemy wam, że będziecie za tym tęsknić już za kilka tygodni, więc póki jest okazja, biegnijcie w najbliższą sobotę na dach gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Jednym okiem można spoglądać na ekran z filmem „Happy End”, a drugim w gwiazdy. Rozwiązanie idealne.

Sopot Non-Fiction 2019 Silent Disco, Sopot

Źródło: fanpage Sopot Non-Fiction

Wraz z końcem wakacji ma swój finał festiwal teatru dokumentalnego Sopot Non-Fiction 2019. Jako godne zamknięcie tegorocznej edycji organizatorzy proponują silent disco – to dobra propozycja dla tych lubiących niespodzianki. Set DJ-ski póki co owiany jest tajemnicą, ale z pewnością będzie wyjątkowy. Generalnie bawicie się do rana, tańce odbywają się na ogródku Teatru BOTO i na placu przy fontannie Jasia Rybaka. Dostajecie jedne słuchawki z trzema kanałami muzycznymi – i dalej sami rządzicie własną imprezą.

Ulica Elektryków, Gdańsk

Źródło: fanpage Ulica Elektryków

Uwielbiana przez gdańszczan kultowa przestrzeń na terenie Stoczni Gdańskiej, tuż obok klubu B90, to doskonałe miejsce na spędzenie ostatniego wakacyjnego weekendu. Można tu przyjść potańczyć, posłuchać muzyki, zjeść niezły street food lub po prostu pochillować na leżaczkach.

Jako że miejscówka wraz z nadejściem chłodów powoli zapadać będzie w sen zimowy, na otarcie łez przygotowano dla was piątkowy Nocny Targ (w sam raz dla amatorów wieczornego jedzenia na świeżym powietrzu) i sobotnią imprezę o wdzięcznej nazwie The Very Polish Cut Outs: Ostatni Dzień Lata.

Jak na przełom sierpnia i września przystało, będzie trochę melancholijnie, nostalgicznie, romantycznie. Zróbcie sobie szczęśliwe zakończenie tych wakacji!

Źródło: fanpage Ulica Elektryków

XIV Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy, Gdynia

To propozycja dla tych preferujących nieco bardziej aktywne formy rozrywki, a zwłaszcza dla amatorów wycieczek rowerowych wieczorową porą.

Nocne przejazdy rowerowe po Gdyni to już tradycja, a udział w nich jest nie tylko okazją do utrzymania dobrej kondycji, ale to także niezwykle atrakcyjnym wydarzeniem pod kątem wizualnym – na trasie jedynym źródłem światła są lampki rowerowe uczestników wydarzenia.

W najbliższą sobotę między 20:30 a 23:00 będziecie mogli podziwiać Gdynię z nieco innej perspektywy niż zwykle. A jeśli należycie do tych sezonowych kolarzy, który wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów chowają rower do piwnicy, to uznajcie nocny przejazd za pretekst do godnego pożegnania swoich dwóch kółek na pół roku!

Przypominamy, że prognozy pogody na najbliższy weekend zapowiadają upały, więc wpadajcie do Trójmiasta, korzystajcie z uroków polskiego morza, a wieczorami odwiedźcie proponowane przez nas imprezy!

W końcu następna okazja do wakacji dopiero za rok.

Tekst: KG
Zdjęcie główne: fanpage Miasto Gdańsk, fot. Boguś Borowiak Photography

TU I TERAZ