Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Oto najlepsze: zdjęcie na Instagramie, mem, GIF i emoji 2017 roku

Poznaliśmy zwycięzców Shorty Awards 2018. Zobaczcie, co zostało wyróżnione w kategorii "Content Of The Year".
.get_the_title().

To, co dzieje się w social media, może zmienić świat, wylansować nowe gwiazdy i dodać skrzydeł nowym ruchom społecznym – czytamy na stronie shortyawards.com. Gala Shorty Awards odbyła się po raz 10. – to coroczne rozdanie nagród dla ludzi i organizacji tworzących kontent w „czasie rzeczywistym” na kanałach mediów społecznościowych (m.in. Twitter, Facebook, Tumblr, YouTube, Instagram). Impreza organizowana była w Nowym Jorku i oczywiście można było oglądać streaming z uroczystości na żywo. Warto zaznaczyć, że nagrody nie są przyznawane tylko za najpopularniejsze osiągnięcia, a kapituła stara się analizować fenomeny i wyróżniać tych, którzy za nie odpowiadają.

Do głosu jury dokłada się specjalny algorytm i w ten sposób wyłaniani są zwycięzcy.

Liczba kategorii dla przyznawanych nagród jest dość liczna i oprócz influencerów czy kampanii, nagradza się także artystów, designerów czy inżynierów. Dlatego statuetka powędrowała zarówno do Cardi B (w kategorii Arts & Enterteiment/Music), jak i zespołu Absoluta odpowiedzialnego za grafikę do reklamy „Never Gonna GIF You Up!”

Źródło zdjęcia: zimbio.com

Najciekawszą z punktu widzenia przeciętnego użytkownika social media wydaje się jednak kategoria „Content Of The Year”. Statuetkę rozdano w trzech podkategoriach: Najlepsze Emoji, Najlepszy GIF, Najlepsze Zdjęcie na Instagramie i Najlepszy Mem. Co zatem podbiło internet w 2017 roku? Poniżej znajdziecie zwycięzców.

Najlepsze Emoji 2017

Najlepszy GIF 2017: „Blinking White Man”

via GIPHY

Najlepsze Zdjęcie na Instagramie 2017: Dave Krugman

Two seconds, then totality. . #solareclipse

Post udostępniony przez Dave Krugman (@dave.krugman)

Najlepszy Mem 2017: „Distracted Boyfriend”

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie tutaj.

TU I TERAZ