Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

PanGenerator laureatem Paszportu Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa

We wtorkowy wieczór w Teatrze Polskim w Warszawie zostały wręczone Paszporty Polityki. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Joanna Kulig, Dawid Podsiadło, Małgorzata Rejmer oraz kolektyw PanGenerator.
.get_the_title().

Kolektyw artystyczny PanGenerator został we wtorek nagrodzony Paszportem Polityki w kategorii Kultura Cyfrowa. PanGenerator został założony w 2010 roku przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego.

W swoich działaniach łączy projektowanie form i przestrzeni z interakcją, dźwiękiem i ruchem.

Prace kolektywu pokazywane były na całym świecie.

Jury już w uzasadnieniu nominacji szczególnie wyróżniło dwie prace kolektywu. Pierwsza z nich, APPARATUM zainspirowana została Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. To instalacja pozwalająca każdemu wcielić się w rolę kompozytora i realizatora dźwięku muzyki elektroakustycznej (szerzej pisaliśmy o niej tutaj). Druga, opisywana przez nas tu SPIRALALALA stworzona została na zamówienie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie i prezentowana była we wrześniu podczas MDF Festival 2018. Grupa panGenerator przekształciła wówczas ikoniczną, spiralną klatkę schodową szczecińskiej Filharmonii w olbrzymi, przestrzenny instrument transformujący głosy uczestników wydarzenia.

Kolektyw został nagrodzony za „fenomenalne spajanie światów analogowego i cyfrowego w jedną całość, za kreatywność w tworzeniu przedmiotów i instalacji, które stają się łącznikami pomiędzy nowoczesnością i tradycją”.

Niech żyją dziki i „Dwutygodniki” – zawołał ze sceny jeden z członków grupy, odbierając nagrodę. Oprócz PanGenerator w kategorii Kultura Cyfrowa nominowane było także 11bit Studios oraz Juggler Games. Resztę laureatów tegorocznych Paszportów Polityki znajdziecie tutaj.

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Zych / Polityka

TU I TERAZ