Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Piękna, nowa odsłona warszawskiej restauracji

„Opasły Tom” zachwyca w nowej lokalizacji i w nowym wydaniu. To kolejna świetna realizacja BUCK.studio.
.get_the_title().

Znana warszawska restauracja „Opasły Tom”, która od kilku miesięcy działa w nowej lokalizacji przy ulicy Wierzbowej 9, zachwyca gości nie tylko wyśmienitą kuchnią, ale także eleganckim, nowoczesnym wnętrzem.

Za projekt wnętrza i identyfikacji wizualnej odpowiada duet wrocławskich projektantów Dominika Buck i Paweł Buck.

BUCK.studio znane jest ze świetnych wrocławskich realizacji, takich jak: restauracja „Campo”, którą okrzyknięto najpiękniejszą na świecie, zjawiskowa, różowa cukiernia „NANAN”, czy bistro „Dinette” inspirowane wzornictwem lat 50-tych. Gwarantujemy, że przytulne i eleganckie wnętrza „Opasłego Tomu” również zrobią na was wrażenie.

Restauracja przy ulicy Wierzbowej jest znacznie większa niż poprzednia, która mieściła się w księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego przy ulicy Foksal. Nowy lokal ma dwa pozimowy i składa się z kilku sal o różnej wielkości. Aby zapewnić tak zróżnicowanym wnętrzom wizualną spójność projektanci zdecydowali się na oryginalny zabieg – wszystkie ściany wyłożyli blachą falistą.

Ściany obłożono blachą falistą i wykończono aksamitem. Każdej sali, w zależności od funkcji, przypisano inny kolor (koralowy, miodowy, szałwiowy i atramentowy).

Na dole znajdują się miodowa sala z otwartą kuchnią i kameralna sala szałwiowa. Na górze mieści się najbardziej reprezentacyjna sala, z której roztaczają się widoki na Plac Teatralny oraz bar i „czytelnia”, w której serwowane są kawa i wyborne koktajle.

Najmniejsza sala nawiązuje wystrojem do „Oazy” – słynnego lokalu, który znajdował się pod tym samym adresem. W dawnej restauracji, na kabaretach i dancingach, bawili się mieszkańcy przedwojennej Warszawy.

We wnętrzach „Opasłego Tomu” uwagę zwracają piękne marmurowe stoły, meble z czeczoty topolowej i efektowne wiszące lampy, które powstały we współpracy z wrocławską marką Chors. Każdy detal został przemyślany i doskonale komponuje się z całością, tworząc wysmakowaną aranżację tej warszawskiej restauracji.

Zdjęcia: PION Studio
Tekst: AB

TU I TERAZ