Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

#PodwójneStandardy, czyli Ogólnopolski Strajk Kobiet przerabia okładkę Newsweeka

– Żyjemy w świecie, w którym kiedy kobieta podnosi głos, jest histeryczką i na pewno ma okres – pisze Ogólnopolski Strajk Kobiet o okładce Newsweeka.
.get_the_title().

Do kiosków trafił właśnie nowy numer tygodnika „Newsweek”, którego okładkę skrytykował Ogólnopolski Strajk Kobiet. Na okładce znalazł się Ryszard Petru i posłanki Nowoczesnej – Katarzyna Lubnauer (nowa przewodnicząca partii), Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Joanna Schmidt.

„Jak kobiety załatwiły Petru. Intrygi, polityczne przekupstwa, zdrada i zemsta – kulisy obalania szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru” – brzmi hasło reklamujące artykuł z okładki.

Takie ujęcie sprawy nie przypadło do gustu Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet, który oskarżył tygodnik o podwójne standardy i próbę stawiania kobiet do kąta. – Otóż codziennie żyjemy w świecie, w którym kiedy kobieta podnosi głos, jest histeryczką i na pewno ma okres. Mężczyzna – jest stanowczy i ma silny charakter. W którym kiedy kobiety walczą o władzę i wpływy, to są Brutuskami i zdrajczyniami. Mężczyźni – są wytrawnymi politykami. Są skuteczni – czytamy na stronie ruchu. Zdaniem Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w wypadku mężczyzn „Newsweek” inaczej dobierałby słowa i nie pisałby o „załatwianiu” danego polityka. Na dowód tego ruch opublikował na swoim profilu na Facebooku przeróbkę okładki, która przedstawia Donalda Tuska z politykami PO i opatrzona jest analogicznym podpisem.

TU I TERAZ