Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pojawił się zwiastun filmu Kanye Westa na podstawie jego wciąż niewydanej płyty

Za kamerą „Jesus is King” stanął Nick Knight, brytyjski fotograf mody i reżyser teledysków, który współpracował z Westem przy jego klipach do „Black Skinhead” i „Bound 2”.
.get_the_title().

Dokumentalna produkcja nosi ten sam tytuł, co wyczekiwana płyta rapera, która pierwotnie miała ukazać się w 2018 roku jako „Yandhi”. Drugą datą jej wydania był 27 września 2019 roku – tego dnia miała trafić na sklepowe półki i portale streamingowe. Niestety termin ponownie został przesunięty. 1 października na serwerach iTunes pojawiły się nowe tytuły. Nie okazały się jednak piosenkami, ale krótkimi, 30-sekundowymi zajawkami utworów, które szybko skasowano.

Nowa data premiery płyty, jak i filmu „Jesus is King” to 25 października.

40-minutowa produkcja ma pojawić się wyłącznie w wybranych kinach światowej sieci IMAX. Bilety są dostępne do nabycia na oficjalnej stronie.

Na liście zabrakło niestety Polski, choć powstała już petycja, aby film został wyświetlony w naszym kraju.

W dokumencie będzie można usłyszeć premierową muzykę artysty, a także zobaczyć aranżacje live nawiązujące do niedawnej „religijnej” części działalności rapera, czyli organizowanych cyklicznie wydarzeń mających formę świeckich mszy, tzw. „Sunday Service” z Westem jako „kapłanem” i grupą muzyczną, która w towarzystwie chóru wykonuje wzbogacone rapem utwory gospel.

Zdjęcia do „Jesus Is King” zrealizowano latem 2019 roku na Pustyni Pstrej w Arizonie, a konkretnie w znajdującym się na niej Kraterze Roden. To mający prawie 5 km szerokości wulkaniczny szczyt należący do Jamesa Turrella. Artysta kupił go w 1979 roku i od tamtej pory wielokrotnie przekopywał, tworząc system podziemnych korytarzy. Jego celem było stworzenie tam obserwatorium astronomicznego, gdzie gwiazdy będzie można oglądać gołym okiem.

Widoczna od środka część krateru pojawia się w opublikowanym zwiastunie filmu.

Miejsce miało zostać otwarte w latach 90., potem w 2011 roku, ale tak się nie stało. Wszystko może się jednak odmienić w przeciągu najbliższych lat. Kanye West zainwestował w projekt Turrella 10 milionów dolarów i wyznaczył datę jego otwarcia na rok 2024 – 45 lat po rozpoczęciu prac na pustyni.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/kanyew.est

TU I TERAZ