Pojawił się zwiastun filmu Kanye Westa na podstawie jego wciąż niewydanej płyty

Za kamerą „Jesus is King” stanął Nick Knight, brytyjski fotograf mody i reżyser teledysków, który współpracował z Westem przy jego klipach do „Black Skinhead” i „Bound 2”.
.get_the_title().

Dokumentalna produkcja nosi ten sam tytuł, co wyczekiwana płyta rapera, która pierwotnie miała ukazać się w 2018 roku jako „Yandhi”. Drugą datą jej wydania był 27 września 2019 roku – tego dnia miała trafić na sklepowe półki i portale streamingowe. Niestety termin ponownie został przesunięty. 1 października na serwerach iTunes pojawiły się nowe tytuły. Nie okazały się jednak piosenkami, ale krótkimi, 30-sekundowymi zajawkami utworów, które szybko skasowano.

Nowa data premiery płyty, jak i filmu „Jesus is King” to 25 października.

40-minutowa produkcja ma pojawić się wyłącznie w wybranych kinach światowej sieci IMAX. Bilety są dostępne do nabycia na oficjalnej stronie.

Na liście zabrakło niestety Polski, choć powstała już petycja, aby film został wyświetlony w naszym kraju.

W dokumencie będzie można usłyszeć premierową muzykę artysty, a także zobaczyć aranżacje live nawiązujące do niedawnej „religijnej” części działalności rapera, czyli organizowanych cyklicznie wydarzeń mających formę świeckich mszy, tzw. „Sunday Service” z Westem jako „kapłanem” i grupą muzyczną, która w towarzystwie chóru wykonuje wzbogacone rapem utwory gospel.

Zdjęcia do „Jesus Is King” zrealizowano latem 2019 roku na Pustyni Pstrej w Arizonie, a konkretnie w znajdującym się na niej Kraterze Roden. To mający prawie 5 km szerokości wulkaniczny szczyt należący do Jamesa Turrella. Artysta kupił go w 1979 roku i od tamtej pory wielokrotnie przekopywał, tworząc system podziemnych korytarzy. Jego celem było stworzenie tam obserwatorium astronomicznego, gdzie gwiazdy będzie można oglądać gołym okiem.

Widoczna od środka część krateru pojawia się w opublikowanym zwiastunie filmu.

Miejsce miało zostać otwarte w latach 90., potem w 2011 roku, ale tak się nie stało. Wszystko może się jednak odmienić w przeciągu najbliższych lat. Kanye West zainwestował w projekt Turrella 10 milionów dolarów i wyznaczył datę jego otwarcia na rok 2024 – 45 lat po rozpoczęciu prac na pustyni.

Tekst: Paula Kierzek
Zdjęcie główne: www.instagram.com/kanyew.est

TU I TERAZ