Pokolenie alfa zaczęło robić memy, więc Gen Z czuje się staro

Śpiewające toalety chcą przejąć władzę nad światem, a pokolenie Z drapie się w głowę, zastanawiając się, o co w tym wszystkim chodzi.
.get_the_title().

Międzypokoleniowa rywalizacja wydaje się siłą napędową internetu – od 'OK boomer’ po pokolenie Z nabijające się z millenialsów i ich humoru, który określało mianem cringe’owego (a może nawet lekko cheugy). Dotychczas pokolenie Z mogło się czuć młodo i świeżo, ale dzięki nowym memom poczuło właśnie, że ktoś depcze im po piętach.

To pokolenie alfa, czyli osoby urodzone po 2010 roku.

Najstarsi jego przedstawiciele mają już kilkanaście lat i zaczynają tworzyć własne memy. A te konfundują pokolenie Z i sprawiają, że czuje się ono staro.

Zresztą chyba nic dziwnego, bo najsłynniejszym wytworem memosfery pokolenia alfa jest obecnie 'Skibidi Toilet’, czyli viralowy serial youtubowy o zamieszkujących toalety śpiewających istotach, które chcą przejąć kontrolę nad światem. Jego twórca występuje na YouTubie pod pseudonimem DaFuq!?Boom! i ma tam ponad 22 mln subskrybentów. Każdy z jego filmików został obejrzany od 20 do 46 mln razy. Na Tiktoku obserwuje go prawie 2 mln osób.

Pierwszy filmi z cyklu 'Skibidi Toilet’ pojawił się na YouTubie w lutym. Cykl najpierw stał się viralem, rozprzestrzeniając się w internecie z prędkością światła, a potem memem – doczekał się już wielu przeróbek na TikToku, YouTubie, a także w Minecrafcie. Nic więc dziwnego, że na filmiki natknęli się już przedstawiciele pokolenia Z. I kompletnie ich to skołowało.

@twelvehh Replying to @twelvehh &lt3 ♬ original sound – twelvehh &lt3

Pokolenie Z nie ma pojęcia, o co chodzi w 'Skibidi Toilet’, nie rozumie, dlaczego młodszym od nich ludziom tak się to podoba i – co najciekawsze – czuje się przez to staro.

Zaczyna czuć na karku oddech nadchodzącego pokolenia i odczuwać nostalgię za swoją utraconą młodością. A wszystko to przez śpiewające toalety, które chcą przejąć władzę na światem. Wygląda na to, że do międzypokoleniowej rywalizacji właśnie dołączyło kolejne pokolenie.

@thehannahmichelle

Like wtf is a skibbidi toilet i dont understand 😭😭😭😭

♬ What Was I Made For? [From The Motion Picture "Barbie"] – Billie Eilish

Tekst: NS

TU I TERAZ