Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polacy nagrodzeni w prestiżowym konkursie Skypixel na najlepsze zdjęcia z dronów 2018

Witold Ziomek i Michał Sadowski znaleźli się w gronie wyróżnionych w jednym z największych konkursów fotografii lotniczej. Pokonali 30 tys. zgłoszeń ze 141 krajów świata.
.get_the_title().

Konkurs fotograficzny Skypixel Aerial Photo & Video Contest organizowany jest od 2016 roku. Prędko zyskał popularność wśród entuzjastów dronów, stając się jednym z największych konkursów fotografii lotniczej na świecie. Od niedawna można do niego zgłaszać także materiały filmowe. W tym roku na konkurs napłynęło aż 30 tys. zgłoszeń ze 141 krajów świata. Filmy i fotografie można było zgłaszać w czterech kategoriach: Nature, Fun, Architecture oraz Sport. Wśród wyróżnionych znaleźli się także Polacy!

Fotografia autorstwa Witolda Ziomka przedstawiająca starożytne miasto Bagan w Birmie otrzymała drugą nagrodę w kategorii Architecture, natomiast zdjęcie „Infinity Road: Summer vs Winter” Michała Sadkowskiego okazała się w najlepszej dziesiątce prac wybranych przez publiczność.

Zobaczcie też inne prace nagrodzone w konkursie Skypixel.

Zdjęcie Deryka Baumgärtnera zostało wyróżnione Grand Prix. Na fotografii znajduje się osnuty mgłą klasztor Michała Archanioła na Mont Saint Michel we Francji.

Zdjęcie Witolda Ziomka otrzymało 2. miejsce w kategorii Architecture.

Michał Sadowski otrzymał nagrodę publiczności. – 4400 zgłoszeń z ponad 101 krajów. Wybrano 22 zdjęcia, w tym mój kompozyt pokazujący zderzenie dwóch pór roku. Duma i radość! – napisał na Facebooku laureat, który na co dzień jest prezesem w firmie IT.

fot. Martin Sanchez, 1. miejsce w kategorii Nature.

fot. Khánh Phan, 1. miejsca w kategorii Fun.

fot. Panvelvet, 1. miejsce w kategorii Architecture

fot. Petra Leary, wyróżnienie

fot. Baltskars, wyróżnienie

fot. 李政霖Dawood, nagroda publiczności
fot. sebastianmzh, nagroda publiczności
fot. Ristenko Segiy, nagroda publiczności

TU I TERAZ