Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polak na okładce The New York Times. Poruszające zdjęcie wykonał fotograf z Danii

Podróżnik Aleksander Doba z Polic to bohater artykułu Elizabeth Weil i jednocześnie twarz promująca aktualny numer słynnego amerykańskiego magazynu. Tekst docieka, co skłoniło 71-latka do podróży kajakiem przez Ocean Atlantycki.
.get_the_title().

71-letni podróżnik z Polic Aleksander Doba już niejednokrotnie, za sprawą swoich osiągnięć, zdobywał rozgłos nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie. Przypomnijmy – 3 lata temu, dzięki głosowaniu czytelników, otrzymał tytuł „Podróżnika Roku 2015” National Geographic. Ta popularność w podróżniczym światku jest jak najbardziej zasłużona – Doba to m.in. pierwszy człowiek, który samotnie przepłynął Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (po raz pierwszy na trasie Afryka-Ameryka Południowa). Z kolei we wrześniu ubiegłego roku powtórzył ten wyczyn, płynąc tym razem z Nowego Jorku do Francji (była to jego trzecia podróż po Oceanie Atlantyckim).

Doba znowu podbił nagłówki polskich mediów – wczoraj zamieścił na swoim Facebooku informację o tym, że znalazł się na okładce słynnego magazynu The New York Times (w wydaniu z 22 marca 2018). Podróżnik jest też bohaterem obszernego artykułu Elizabeth Weil w numerze, który – jak przyznał sam zainteresowany – zaskoczył go przenikliwością (znalazło się w nim bowiem wiele „smaczków” z jego życia). Autorka tekstu wyjaśnia dlaczego 70-latek decyduje się na tak ryzykowne wyprawy. „Jak to możliwe, że ten człowiek przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki trzy razy?” – czytamy na pierwszej stronie.

Autorem okładki i zdjęć do tego materiału jest Joakim Eskildsen, duński fotograf wielokrotnie nagradzany za swoje albumy.

TU I TERAZ