Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Wixa na koszt państwa? Polityk stwierdził, że techno powinno być subsydiowane przez podatki

Oczywiście nie dotyczy to naszego kraju.
.get_the_title().

Niemiecki rząd ma pozytywny stosunek do techno i docenia wartość muzyki elektronicznej oraz kultury klubowej.

W zeszłym roku tamtejsze ministerstwo finansów uznało w końcu, że kultowy klub Berghain wnosi istotny wkład w rozwój kultury kraju.

Wiązało się to z obniżeniem stawki VAT dla klubu z 19 do 7 proc. – to tyle, ile w Niemczech płacą muzea, sale koncertowe czy teatry. Z kolei niedawno okazało się, że Berlin ma zamiar rozwiązać problem hałasu w klubach, przeznaczając milion euro na zakup ekranów akustycznych oraz dźwiękoszczelnych okien w klubach położonych w pobliżu budynków mieszkalnych (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Nowy pomysł Georga Koesslera z partii Zielonych wpisuje się w taki nurt myślenia o kulturze klubowej.

Georg Kössler, Źródło: Wikipedia

Polityk uważa, że techno ma dobry wpływ na rozwój Berlina.

Kultura techno dała Berlinowi tak dużo, że w zamian możemy przynajmniej wykorzystać trochę pieniędzy z podatków, aby ją wesprzeć – powiedział Koessel w rozmowie z „The Citizen”.

Jego zdaniem te pieniądze przysłużyłyby się zwłaszcza małym klubom, których nie odwiedzają w każdy weekend tysiące osób. Koessel podkreśla, że pozytywny stosunek do kultury techno mają także politycy z konserwatywnej partii CDU.

Źródło: Electronicbeats

TU I TERAZ