Wixa na koszt państwa? Polityk stwierdził, że techno powinno być subsydiowane przez podatki

Oczywiście nie dotyczy to naszego kraju.
.get_the_title().

Niemiecki rząd ma pozytywny stosunek do techno i docenia wartość muzyki elektronicznej oraz kultury klubowej.

W zeszłym roku tamtejsze ministerstwo finansów uznało w końcu, że kultowy klub Berghain wnosi istotny wkład w rozwój kultury kraju.

Wiązało się to z obniżeniem stawki VAT dla klubu z 19 do 7 proc. – to tyle, ile w Niemczech płacą muzea, sale koncertowe czy teatry. Z kolei niedawno okazało się, że Berlin ma zamiar rozwiązać problem hałasu w klubach, przeznaczając milion euro na zakup ekranów akustycznych oraz dźwiękoszczelnych okien w klubach położonych w pobliżu budynków mieszkalnych (szerzej pisaliśmy o tym tutaj). Nowy pomysł Georga Koesslera z partii Zielonych wpisuje się w taki nurt myślenia o kulturze klubowej.

Georg Kössler, Źródło: Wikipedia

Polityk uważa, że techno ma dobry wpływ na rozwój Berlina.

Kultura techno dała Berlinowi tak dużo, że w zamian możemy przynajmniej wykorzystać trochę pieniędzy z podatków, aby ją wesprzeć – powiedział Koessel w rozmowie z „The Citizen”.

Jego zdaniem te pieniądze przysłużyłyby się zwłaszcza małym klubom, których nie odwiedzają w każdy weekend tysiące osób. Koessel podkreśla, że pozytywny stosunek do kultury techno mają także politycy z konserwatywnej partii CDU.

Źródło: Electronicbeats

TU I TERAZ