Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polscy artyści i marki udostępniają darmowe ilustracje do pokolorowania w domu

Znajdzie się tu coś i dla najmłodszych, i dla dorosłych fanów kreatywnego relaksu z kredkami.
.get_the_title().

Ostatnio mamy sporo powodów do zmartwień, a kolorowanki to doskonały odstresowywacz, który pozwala skupić się na przyjemnej i nieskomplikowanej, acz angażującej czynności.

Na rynku dostępna jest przebogata oferta książeczek do kolorowania, ale zanim ruszycie na zakupy online, zdradzimy, że w internecie można znaleźć świetne grafiki zdolnych ilustratorów.

Udostępniają je całkowicie za darmo, osładzając nam nieco sytuację, w jakiej znaleźliśmy się w związku z koronawirusem. Drukujcie grafiki, łapcie za kredki i do dzieła!

1. Małgo Frej

Prace Małgo Frej to kwintesencja spokoju i czułości. Ich przesłanie mówi o tym, że każdy z nas wart jest miłości. Na swoim instagramowym profilu artystka szczerze i śmiało, ale jednocześnie z niesamowitym wyczuciem i empatią porusza tematy dotyczące zdrowia psychicznego.

Śmiało można powiedzieć, że każda jej praca ma właściwości terapeutyczne.

Koniecznie odwiedźcie jej Instagram, ale również sklep na Etsy, bo możecie kolorować grafiki, popijając herbatkę z bardzo fajnego kubka do kompletu.

Udostępnione grafiki znajdziecie tutaj.

2. Marcelina Jarnuszkiewicz

Marcelina Jarnuszkiewicz

Kolorowanki udostępnione z myślą o najmłodszych, ale nie jest podana żadna górna granica wieku osób, które mogą z nich skorzystać, więc można się śmiało częstować. A przy okazji sprawdźcie koniecznie, jakie cuda Marcelina tworzy na co dzień. Inspirowane przyrodą piny, breloki i biżuteria to przeurocze akcesoria, robione ręcznie w Polsce w małych seriach. Naszych zdolnych artystów trzeba wspierać, zwłaszcza w tak ciężkim czasie!

Kolorowanki znajdziecie tutaj.

3. Medicine Everyday Therapy

Fanpage Medicine Everyday Therapy

Do akcji #zostajewdomu przyłączyła się też polska marka odzieżowa Medicine. Do współpracy przy swoich kolekcjach bardzo często zaprasza zdolnych artystów – grafików i ilustratorów. Efektem są ubrania z niebanalnymi, wyróżniającymi się printami. Teraz marka udostępniła kilka tych grafik do pokolorowania.

Medicine Ereryday Therapy

Znajdziecie je na fanpage’u Medicine Everyday Therapy i stronie marki.

4. Studio Kiddo

Wyświetl ten post na Instagramie.

Chciałam coś narysować, ale w sumie nie miałam nastroju, ale w sumie to chciałam, więc zaczęłam sobie bazgrać i wyszła mi kolorowanka dla dorosłych. Udostępnić Wam jutro plik do druku? Rysowanie i kolorowanie to jest dość relaksujące zajęcie, które można sobie zafundować nie wychodząc w domu. Minimalizuje też lęk i pozwala skutecznie oderwać od codziennego szaleństwa. To jak? Będziecie kolorować? EDIT: widzę, że chcecie kolorować, jak szaleni! Link do ściągnięcia kolorowanki zostawiam w bio> Darmowa Kolorowanka do pobrania. Enjoy! I dajcie znać, co Wam z tego kolorowania wyszło! . . . #kolorowanka #kolorowankadladorosłych #ilustracja #ilustracje #polskailustracja #polskailustratorka #rysuje #doodlingtime #doodlelife #kaligrafia #pismoręczne #pismo #literki #zwyklezycie #zwykłeżycie #mojezycie #zostańwdomu #siedznadupie #zdrowaglowa #zdrowiepsychiczne

Post udostępniony przez Agata Boba (@studiokiddo)

Kolorowanka, która doskonale oddaje obecny nastrój wielu z nas.

Hasło „Nie mam pojęcia, co robię” zachęca do rzucenia wszystkiego i złapania za kredki, kiedy dopadnie was marazm czy zwątpienie.

Ta grafika to dzieło Studia Kuddo, czyli Agaty Boby. Zajrzyjcie do jej sklepu internetowego, bo można tam znaleźć masę świetnych plakatów i kartek z optymistycznym, napawającym dobrą energią przekazem. To ostatnio towar deficytowy, więc polecamy!

Kolorowanka jest do pobrania tutaj.

5. Wydawnictwo Dwie Siostry

Wydawnictwo, w asortymencie którego znajdziecie pięknie ilustrowane książki dla najmłodszych, również postanowiło zadbać o to, żeby pod naszymi dachami nie zagościła nuda.

Na swojej stronie internetowej publikuje codziennie kreatywne kolorowanki.

Materiały do pobrania znajdziecie tutaj.

Zdjęcie główne: Medicine Everyday Therapy, Studio Kiddo, Wydawnictwo Dwie Siostry
Tekst: KD

TU I TERAZ