Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polski aktor pojawi się w finałowym sezonie „Gry o tron”

Finał "Gry o tron" jest nieunikniony, wszystkie odcinki już nagrano, a premiera wiosną 2019 roku. Na ekranie zobaczymy też polskiego aktora, Pawła Sakowskiego.
.get_the_title().

Paweł Sakowski, na co dzień występujący w poznańskim Teatrze u Przyjaciół, otrzymał angaż do „Gry o tron” i dwa tygodnie pracował z całą ekipą na planie serialu. Jak opowiedział w Radiu Szczecin, będąc w Irlandii spotkał pracownika agencji castingowej, który chciał go zaangażować do serialu „Wikingowie”.

Sakowski wysłał swoje portfolio, ostatecznie jednak nie trafił do obsady „Wikingów”.

Dostałem zaproszenie na casting, ale nie do „Wikingów”, tylko do „Gry o tron”. Nie zastanawiałem się ani chwili. Została mi zaproponowana współpraca. Spędziłem na planie zdjęciowym 12 dni. To jedno z najfantastyczniejszych przeżyć w moim życiu. Zobaczyłem jak od środka wygląda w pełni profesjonalna i bardzo kosztowna produkcja. Naprawdę robi to wrażenie. W serialu będzie mnie widać na ekranie w dwóch, może trzech odcinkach. Coś tam nawet zdarzyło się, że mówiłem. Nie mogę zdradzić szczegółów, bo zobowiązuje mnie do tego kontrakt. Mogę tylko powiedzieć, że poznałem wszystkich aktorów z głównej obsady – powiedział.

Sakowski otrzymał także dwie inne propozycje stałych występów w serialach obyczajowych, ale nie chciał na dwa lata wyjeżdżać z Polski. Tego wymagałaby bowiem praca na planie produkcji, którą określił mianem irlandzkiej wersji „M jak miłość”.

Aktor nie może mówić o szczegółach swojej roli, ale fani już teraz domyślają się, że najpewniej wcielił się w postać członka Nocnej Straży albo wolnego człowieka zza Muru.
Póki co, pozostaje nam czekać na finałowy sezon i cieszyć się sukcesem Polaka, którego docenili specjaliści pracujący dla HBO.

TU I TERAZ