Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Polskie Towarzystwo Psychodeliczne szuka osób, które chcą wystąpić w jego filmie

Będzie to pierwszy w Polsce film dokumentalny o medycznym wykorzystaniu psychodelików.
.get_the_title().

Wielokrotnie pisaliśmy o terapeutycznych właściwościach psychodelików (artykuły na ten temat znajdziecie tu). W świetle polskiego prawa takie substancje jak LSD, psylocybina, DMT czy MDMA nie są legalne, a więc tym bardziej nielegalne jest ich medyczne wykorzystanie. Inaczej jest na świecie – wkrótce w Holandii wystartuje pierwszy program leczenia depresji psylocybiną, a w ubiegłym miesiącu amerykański stan Oregon zagłosował za zdekryminalizowaniem medycznego wykorzystania psychodelików.

Ludzie jednak sięgają po te substancje niezależnie od tego, czy są legalne. Także w Polsce. I część robi to właśnie w celach medycznych.

Właśnie takich osób poszukuje obecnie Polskie Towarzystwo Psychodeliczne, które tematem popularyzacji badań naukowych nad substancjami psychodelicznymi zajmuje się nie od dziś.

Pracujemy obecnie nad filmem dokumentalnym o psychodelikach. ? Chcemy w nim pokazać historie osób, które korzystały z…

Opublikowany przez Polskie Towarzystwo Psychodeliczne Wtorek, 8 grudnia 2020

Obecnie pracuje ono nad stworzeniem pierwszego w Polsce filmu dokumentalnego o psychodelikach. Do końca miesiąca poszukuje osób, które chciałyby wziąć w nim udział.

Nie chodzi jednak o tych, którzy psychodeliki biorą „rekreacyjnie”, a o osoby, które z powodzeniem stosowały je w celach zdrowotnych.

O przypadki, kiedy konwencjonalna terapia nie przynosiła skutku i pomogły dopiero psychodeliki. Znacie takie osoby lub sami nimi jesteście? Na fanpage’u Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego znajdziecie formularz, który należy wypełnić, by wziąć udział w filmie. Polskie Towarzystwo Psychodeliczne ma nadzieję, że produkcja przyczyni się do zmiany prawa w naszym kraju.

Tekst: NS

TU I TERAZ