Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Pomóż lekarzom – przekaż posiłek!

To ostatni moment, aby złagodzić skutki epidemii COVID-19 w Polsce. Dołącz do akcji #WzywamPosiłki i podaruj posiłek ekipie medycznej!
.get_the_title().

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. To oni dyżurują teraz po kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt godzin. Niedosypiają, niedojadają – walczą o życie pacjentów. Aby okazać im wsparcie i pomóc przetrwać ten trudny czas, powstała oddolna akcja #WzywamyPosiłki. Firmy cateringowe i restauracje proszone są o przekazanie części produkowanych przez siebie posiłków dla personelu medycznego w danym mieście.

Do akcji mogą także dołączyć osoby prywatne, które chcą wesprzeć szpitale, lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych.

„Nikt zaangażowany w akcję nie będzie wchodził na teren szpitala. Posiłki będą przekazywane w bezpiecznym miejscu” – zapewniają organizatorzy. Wolontariusze działają już w Lublinie i Krakowie. Wkrótce będzie dostępna internetowa zbiórka i profil na Facebooku. Informacji można szukać pod oficjalnym hashtagiem: #WzywamyPosiłki.

Źródło: pexels.com

W Trójmieście podobną akcję, pod nazwą #gastropomaga, zainicjowała restauracja Muszla. Dołączyły do niej 4 kolejne lokale – Zaufajni Food & Cocktail Bar, Raban-Asian Street Food, Pizza Napoli, Viva la Pizza – oferując ciepłe posiłki dla szpitali.

Tekst: WR

TU I TERAZ