Previous Slide Icon Next Slide Icon
Play Daily Button Pause Daily Button
Exit Daily Button

Porwaną nastolatkę uratował gest znany z TikToka

Kierowca z Kentucky powiadomił policję po tym, jak rozpoznał pokazywany przez pasażerkę mijanego samochodu gest sygnalizujący przemoc domową.
.get_the_title().

Biuro Szeryfa Hrabstwa Laurel w stanie Kentucky poinformowało, że 4 listopada pod numerem alarmowym otrzymano zgłoszenie od kierowcy, który zauważył w jadącym obok, kierowanym przez starszego mężczyznę samochodzie nastolatkę, która wydawała się być w niebezpieczeństwie.

Dziewczyna pokazywała osobom w mijanych samochodach gest, który kierowca rozpoznał jako pokazywany często na TikToku sygnał SOS dla ofiar przemocy domowej.

Użyty przez nastolatkę gest został spopularyzowany przez Canadian Women’s Foundation w zeszłym roku. Ma on dawać możliwość dyskretnego poproszenia o pomoc lub poinformowania, że jest się w niebezpieczeństwie.

Gest ten polega na uniesieniu dłoni ze zgiętym kciukiem, a następnie zgięciu wszystkich pozostałych palców.

Dzięki interwencji kierowcy policji udało się namierzyć samochód, w którym jechała nastolatka, a następnie zatrzymać towarzyszącego jej mężczyznę. Jak się okazało, zaginięcie 16-letniej dziewczyny zgłosili kilka dni wcześniej jej rodzice. Według ustaleń policji mężczyzna porwał ją i podróżował z nią przez Karolinę Północną, Tennessee, Kentucky i Ohio.

Zdjęcie główne: Women’s Funding Network
Tekst: AD

TU I TERAZ